Ogłoszenia » Bieżące » VI Niedziela Zwykła 11.02.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Zwykła

11.02.2024 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo dzieci. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy całe rodziny. W związku z przeżywanym dzisiaj w Kościele Światowym Dniem Chorych podczas Mszy św. o godz. 16:30 osoby chore będą mogły przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych. Bardzo prosimy aby wszystkim osobom chorym i cierpiącym, pomóc w dotarciu do kościoła, oraz o modlitwę w ich intencji.

 2. Także dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne, które ma nas przygotować do dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00, a zakończymy błogosławieństwem o godz. 16:30. Natomiast w poniedziałek i wtorek na Adorację zapraszamy od 8:30 do 11:00 i od 15:00 do17:00.

3. Najbliższa środa to Środa Popielcowa, dzień rozpoczęcia Wielkiego Postu, czasu pokuty, wyrzeczeń i nawrócenia serca. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7:00, 8:00 i 17:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. jakościowy i ilościowy. W Wielkim Poście zapraszamy również na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 20:00 oraz Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16:00. W najbliższą sobotę (jak również przez okres Wielkiego Postu) nie będzie Wieczoru Uwielbienia.

4. Ważnym elementem wielkopostnych postanowień są także jałmużna i modlitwa. Mając otwarte serca na potrzeby innych nie zapominajmy o codziennych uczynkach miłosierdzia. Jako Zakon pragniemy Was prosić o materialne wsparcie Paulińskich Misji w Kamerunie i RPA. Ofiary można składać przez cały okres Wielkiego Postu do skarbony przy figurze św. Pawła Apostoła (podpisanej: JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA). Natomiast bracia nowicjusze przez ten czas podczas nocnych Adoracji Najświętszego Sakramentu w zakonnej kaplicy, chcą powierzać Bogu w modlitwie także Wasze intencje. Intencje można zapisać na kartkach i wrzucić skrzynki na Ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

5. W związku z coraz liczniejszymi atakami na instytucję rodziny i małżeństwa, jako związku mężczyzny i kobiety, dzisiaj po każdej Mszy świętej będzie można podpisać Apel do Pana Prezydenta RP, o niepopieranie inicjatyw przeciwnych Bożemu Objawieniu i nauce Kościoła.  Podpisy można składać przed kościołem, przy Źródełku i w Kawiarence Sanktuaryjnej.

6. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, tygodnika Niedziela oraz dwumiesięcznika Jasna Góra, a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej.

7. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczmy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.