Ogłoszenia » Bieżące » II Niedziela Wielkiego Postu 5.03.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu

5.03.2023 r.

1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 11:00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżeństw. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy dzieci.

2. Od wczoraj cieszymy się obecnością w naszej Sanktuaryjnej wspólnocie naszego Współbrata O. Mateusza Walczaka z Klasztoru w Warszawie, wraz z Zespołem Muzycznym JAN. Dziękujemy Ojcu za wygłoszone do nas Słowo, a Zespołowi za ubogacenie Mszy św. muzyką i śpiewem. Jeżeli ktoś chciałby zabrać ze sobą do domu płytę Zespołu JAN, to można ją nabyć bezpośrednio po Mszy św. u muzyków.  

3. Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 19:00 a zakończy się Kompletą oraz Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

4. Pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu są tradycyjne nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 20:00, oraz Gorzkie Żale z kazanie pasyjnym w niedziele o godz. 16:00. Przypominamy, że za udział w  tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny, po spełnieniu zwykłych warunków.

5. We wtorek zapraszamy na spotkanie Grupy Leśniowskiej: Msza św. o godz. 19:00 a po Mszy św. Adoracja Najświętszego sakramentu.

6. W środę przypada Dzień Kobiet. O godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji wszystkich Kobiet, podczas której udzielimy obecnym Paniom indywidualnego błogosławieństwa.

7. Natomiast w piątek 10 marca przypada dzień imienin Naszego Ojca Seniora Symplicjusza. Na Mszę świętą w intencji Solenizanta zapraszamy na godz. 17:00.

8. Wielki Post to także czas postanowień wielkopostnych, w tym także postanowienia trzeźwości. Zapraszamy więc do podjęcia abstynencji i ofiarowania jej w intencji osób dotkniętych problemem alkoholowym. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.

9. W ramach wielkopostnej jałmużny prosimy Was o materialne wsparcie Paulińskich Misji w Afryce, w Kamerunie i RPA. Ofiary można składać przez cały okres Wielkiego Postu do skarbony przy figurze św. Pawła Apostoła (podpisanej: JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA).

10. Przypominamy także, że istnieje możliwość przekazania 1,5% podatku na nasze Sanktuarium. Wystarczy w  swoim rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym podać KRS i cel szczegółowy. Potrzebne dane można znaleźć w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej w dziale „Z pomocą rodzinie”.

11. W naszej kawiarence Sanktuaryjnej, nadal można nabyć Krówki Leśniowskie w wyjątkowo promocyjnych cenach (termin ważności do 11.03.2023r). Kolejne partie będą już niestety w nieco wyższej cenie, więc zachęcamy do skorzystania z okazji. W sprzedaży są także książki o tematyce rodzinno-małżeńskiej, pamiątki Chrztu Świętego, Pisma Święte i wiele innych. Wszystkie produkty można nabyć w kawiarni oraz przez naszą stronę internetową www.produkty.lesniow.pl.

12. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczmy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.