OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 października 2022

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Po mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo całych rodzin. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy niewiasty w stanie błogosławionym oraz te, które proszą o dar potomstwa.

2. Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 19:00 a zakończy się Kompletą oraz Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

3. Przypominamy, że przeszliśmy na tzw. zimowy porządek mszy św., a to znaczy, że w dni powszednie Msza św. wieczorna odprawiana jest o godz. 17.00. Zapraszamy również na nabożeństwa różańcowe: w niedziele o godz. 16.00, natomiast w tygodniu o godz. 16.30.

4. Dzisiaj przypada 44 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową kardynała Karola Wojtyły, św. Jana Pawła II. Z tej okazji obchodzimy XXII Dzień Papieski. W ramach tego dnia organizowana jest w całej Polsce zbiórka na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli „żywy pomnik pontyfikatu Jana Pawła II”. Przed naszym kościołem zbiórkę do puszek po każdej Mszy św. przeprowadzi młodzież z Żarek.

5. We wtorek zapraszamy na spotkanie Grupy Leśniowskiej: Msza św. o godz. 19.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W Listopadzie w dni powszednie o godz. 16.30 będziemy odmawiać różaniec z wypominkami za naszych zmarłych. Intencje wypominkowe można składać w zakrystii i w sekretariacie.

7. Od listopada w każdą pierwszą sobotę i trzeci wtorek miesiąca przy naszym Sanktuarium będzie możliwość spotkania z psychologiem rodzinnym. Numer telefonu do zapisów można znaleźć w gablocie przed kościołem i na naszej stronie internetowej.

8. Przy naszym Sanktuarium powstała Grupa AA (Anonimowych Alkoholików). Zapraszamy wszystkich mających problem z alkoholem, uzależnionych, oraz członków AA na mitingi, które odbywają się we wtorki o godz. 20.00 w Sali w tzw. „willi”.

9. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, tygodnika Niedziela, oraz dwumiesięcznika Jasna Góra, a także zapraszamy do odwiedzenia naszej sanktuaryjnej kawiarenki gdzie dostępne są m.in. zdrowe balsamy ziołowe na sen, trawienie i odchudzanie, oraz nowe pozycje książkowe dotyczące duchowości oraz tematyki rodzinnej. Informujemy również, że w kawiarence jest już możliwość dokonywania transakcji bezgotówkowych (płacenie kartą).

10. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczmy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.