📄Ogłoszenia » Bieżące » VI Niedziela Wielkanocna 10.05.2026 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela Wielkanocna
10.05.2026 r.
1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo dzieci. Za tydzień na błogosławieństwo
zapraszamy rodziny. Dziś jeszcze po Mszy św. o godz. 16:30 Nabożeństwo Lourdzkie dla osób
chorych z modlitwą o uzdrowienie.
2. Niedzielną Adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczynamy Koronką do Bożego
Miłosierdzia o godz. 15:00.
3. Miesiąc maj to szczególny czas w którym pragniemy wyrazić naszą miłośc i cześć dla Matki
Bożej, dlatego zapraszamy na nabożeństwa majowe. W niedziele o godz. 16:15, natomiast w dni
powszednie po Mszach św. wieczornych, za wyjątkiem środy i soboty, wtedy nabożeństwo
połączone będzie z nowenną o godz. 19:00.
4. W wtorek spotkanie Grupy Leśniowskiej. Rozpoczęcie tradycyjnie Mszą św. o godz. 19:00.
5. W piątek spotkanie Wspólnoty Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny.
6. W najbliższą sobotę po Mszy Św. o godz 19.00 zapraszamy na kolejny „Wieczór Uwielbienia.”
7. Już dziś zapraszamy na coroczne rekolekcje dla małżeństw i rodzin, które odbędą się w naszym
Sanktuarium w dniach od 22 do 24 maja. Nauki rekolekcyjne poprowadzi przeor Sanktuarium
Matki Bożej Gidelskiej, o. Marcin Rutecki. Pragniemy jak co roku zaprosić małżonków i
rodziny oraz wszystkich, którzy pragną umocnić swoje więzi, odnowić miłość i odnaleźć
światło Bożej łaski w codziennym życiu.
8. Zapraszamy również na koncert zespołu NieMaGoTu, który odbędzie się 24 maja o godz. 17:30.
Wstęp wolny. Zapraszamy rodziny, młodzież oraz wszystkich miłośników dobrej muzyki i
wspólnego świętowania.
9. Dzisiaj na terenie naszego sanktuarium przebywają chrześcijanie z Betlejem. Z powodu braku
pielgrzymów wiele rodzin utraciło źródło utrzymania. Po Mszach Świętych będzie możliwość
nabycia wyrobów z drewna oliwkowego wykonanych w Ziemi Świętej. Dochód ze sprzedaży
jest wsparciem dla chrześcijan z Betlejem. Za okazane serce składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
10. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, tygodnika Niedziela oraz dwumiesięcznika Jasna Góra,
a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej.
11. Dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Dziękujemy za
złożone ofiary na kwiaty dla Matki Bożej. Odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą w
Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej. Intencja za
dobrodziejów, konfatrów, pracowników i członków grup modlitewnych działających przy
Sanktuarium odprawiana jest przez cały rok w II niedziele miesiąca Msza Św. zbiorowa o godz.
11.00.