Ogłoszenia » Bieżące » Zewnętrzna Uroczystość Matki Bożej Leśniowskiej - XIV Niedziela Zwykła 7.07.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 7 lipca 2024

Zewnętrzna Uroczystość Matki Bożej Leśniowskiej

XIV Niedziela Zwykła

1. Obchodzimy dzisiaj zewnętrzną Uroczystość Matki Bożej Leśniowskiej. Uroczystej Mszy św. o godz. 11:00 będzie przewodniczył O. Michał Lukoszek, Wikariusz Generalny naszego Zakonu. Po Mszy świętej Procesja Eucharystyczna oraz odnowienie przyrzeczeń i błogosławieństwo małżonków. Zachęcamy do odwiedzenia Leśniowskiej Arki Noego, gdzie można posilić się klasztornym bigosem i kiełbaskami. O godz. 17:30 zapraszamy na koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Górniczej PGG. Zapraszamy również na niedzielną Adorację Najświętszego Sakramentu, rozpoczęcie o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Za tydzień na błogosławieństwo po Mszy o godz. 11:00 zapraszamy dzieci. Natomiast po Mszy św. o godz. 16:30 błogosławieństwo lourdzkie dla osób chorych.

2. Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w wydarzeniach odpustowych i w pikniku rodzinnym. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Żarki Adamowi Zamorze, Starostwu Powiatowemu w Myszkowie, serdecznie dziękujemy Przyjaciołom Naszego Sanktuarium za wsparcie finansowe Koncertu Zespołu „Arka Noego”, Fabryce Frajdy z Myszkowa za udostępnienie „dmuchańców”, Leśniowskim wspólnotom: Jasnogórskiej Rodzinie Różańcowej, Grupie Leśniowskiej i Grupie Małej Tereski za uporządkowanie placu przy Sanktuarium i stacji różańcowych. Bóg Zapłać!

3. Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie można zapoznać się i nabyć IV tomowej pozycję książkową autorstwa Pani Barbary Sochy pt. „Miłość i bliskość Maryi – moja Mama Leśniowska”.

4. W środę o godz. 19:00 swoją Mszę prymicyjną będzie sprawował nasz współbrat O. Maksymilian Ogar, który święcenia przyjął 22 czerwca w USA. Po Mszy św. Ojciec Neoprezbiter udzieli wszystkim błogosławieństwa.

5. Od 15 do 21 lipca w Leśniowskim Sanktuarium, odbędą się Paulińskie Dni Młodych. To trwające od 2009 roku spotkania młodzieży, łączące w sobie rekolekcje w rytmie Bożego Słowa i radość ze wspólnego, aktywnego wypoczynku. Aby jak najwięcej młodych mogło przyjechać do Leśniowa, chcemy, aby koszty uczestnictwa były jak najniższe. Stąd zwracamy się do Was z prośbą o pomoc i wsparcie finansowe tego dzieła. Ofiary w całości zostaną przeznaczone na organizację tego spotkania. Ofiary można składać do skarbony przy wejściu do kościoła z napisem Paulińskie Dni Młodych.

6. W zakrystii oraz w naszej kawiarence można nabyć Leśniowskie Kalendarze na rok 2025. Zachęcamy również do zakupu prasy katolickiej. Przypominamy, że zakupy w naszej kawiarence są możliwe także przez stronę internetowa www.produkty.lesniow.pl.

7. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy spieracie to miejsce swoja modlitwa i ofiarami. Odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.