Ogłoszenia » Bieżące » XIII Niedziela Zwykła 30.06.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII Niedziela Zwykła

30.06.2024 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo wszystkich pielgrzymów. Za tydzień na odnowienie przyrzeczeń i błogosławieństwo zapraszamy małżonków.

2. Zapraszamy na niedzielną Adoracje Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00, a o godz. 16:15 na ostatnie Nabożeństwo Czerwcowe.

3. Od godz. 13:00 zapraszamy na FESTYN RODZINNY. Na terenie przy naszym Sanktuarium przygotowaliśmy miejsca zabaw dla dzieci, będzie możliwość spotkania z mieszkańcami Arki Noego oraz i wiele innych atrakcji. Na zakończenie pikniku o godz. 17:30 zapraszamy na koncert Zespołu „Arka Noego” (wstęp wolny).

4. Kończymy dzisiaj kolejną serię Rekolekcji małżeńskich. Panu dr. Mieczysławowi Guzewiczowi z całego serca dziękujemy za ten czas, życząc Opieki Matki Bożej Leśniowskiej.

5. We wtorek 2 lipca zapraszamy na Odpust ku czci Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin i Gminy Żarki. Uroczystości odpustowe rozpoczną się procesją spod Urzędu Miasta o godz. 10.00. Podczas procesji nastąpi poświęcenie figury św. Piotra Apostoła. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. Bp Artur Ważny, ordynariusz Diecezji Sosnowieckiej. Natomiast o godz. 17:30 zapraszamy na koncert Pieśni Maryjnych w wykonaniu Góralskiej Kapeli „Ondraszki”. Tego dnia Msze św. według porządku niedzielnego, nie będzie jedynie Mszy św. o godz. 9:15. Natomiast w niedzielę 7 lipca Odpust Zewnętrzny. Sumie o godz. 11:00 przewodniczyć będzie Wikariusz Zakonu Paulinów O. Michał Lukoszek, a o godz. 17:00, koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Górniczej PGG. Szczegółowy plan obu uroczystości w gablocie przed kościołem i na naszym Facebooku.

6. 2 i 7 lipca po koncertach zapraszamy na prezentację IV tomowej pozycji książkowej autorstwa Pani Barbary Sochy pt. „Miłość i bliskość Maryi – moja Mama Leśniowska”.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy po Mszy Św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji wynagradzania za grzechy kapłanów oraz w intencji świętości ich życia, oraz o łaskę nowych powołań. Natomiast w sobotę Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo wynagradzające z modlitwą różańcową o godz. 10:00.

8. Od 15 do 21 lipca w Leśniowskim Sanktuarium, odbędą się Paulińskie Dni Młodych. To trwające od 2009 roku spotkania młodzieży, łączące w sobie rekolekcje w rytmie Bożego Słowa i radość ze wspólnego, aktywnego wypoczynku. Aby jak najwięcej młodych mogło przyjechać do Leśniowa, chcemy, aby koszty uczestnictwa były jak najniższe. Stąd zwracamy się do Was z prośbą o pomoc i wsparcie finansowe tego dzieła. Ofiary w całości zostaną przeznaczone na organizację tego spotkania. Ofiary można składać do skarbony przy wejściu do kościoła z napisem Paulińskie Dni Młodych.

9. W zakrystii oraz w naszej kawiarence można nabyć Leśniowskie Kalendarze na rok 2025. Zachęcamy również do zakupu prasy katolickiej. Przypominamy, że zakupy w naszej kawiarence są możliwe także przez stronę internetowa www.produkty.lesniow.pl.

10. Istnieje możliwość dołączenia do grupy pielgrzymów udających się w samolotową pielgrzymkę do Lourdes, która odbędzie się na przełomie sierpnia i września. Szczegóły zawarte są w informatorach, które można otrzymać w zakrystii. Zachęcamy do udziału!

11. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy spieracie to miejsce swoja modlitwa i ofiarami. Odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.