Ogłoszenia » Bieżące » XII Niedziela Zwyka 23.06.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII Niedziela Zwyka

23.06.2024 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo zapraszamy niewiasty w stanie błogosławionym oraz małżeństwa proszące o dar potomstwa. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy wszystkich pielgrzymów.

2. Zapraszamy na niedzielną Adoracje Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00, a zakończenie o godz. 16:30.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe. W niedziele o godz. 16:15, natomiast w dni powszednie po Mszach św. wieczornych, za wyjątkiem środy i soboty, wtedy Nabożeństwo połączone będzie z Nowenną o godz. 19:00.

4. W poniedziałek 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Jest to jednocześnie dzień imienin Ojca Jana Michalaka. Msza św. w inteencji Solenizanta o godz. 19:00. Natomiast w sobotę 29 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień imienin Ojca Przeora Piotra Stanikowskiego. Msza św. w intencji Solenizanta również o godz. 19.00. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji naszych Współbraci.

5. W piątek 28 czerwca rozpoczynamy kolejne, trzydniowe rekolekcje małżeńskie. Poprowadzi je Pan Mieczysław Guzewicz, dr teologii biblijnej, autor wielu publikacji o tematyce rodzinnej i małżeńskiej. Więcej informacji na naszej stronie internetowej i FB.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00 w klasztorze spotkanie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej .

7. W przyszłą niedzielę 30 czerwca zapraszamy na coroczny Festyn Rodzinny. Wśród wielu atrakcji przygotowanych dla rodzin i dzieci, szczególną będzie koncert zespołu Arka Noego o godz. 17.30. Wstęp wolny.

8. Już dzisiaj pragniemy zaprosić na wtorek 2 lipca na Odpust ku czci Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin i Gminy Żarki. Uroczystości odpustowe rozpoczną się procesją spod Urzędu Miasta o godz. 10.00. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. Bp Artur Ważny, ordynariusz Diecezji Sosnowieckiej,. Natomiast o godz. 17:30 zapraszamy na koncert Pieśni Maryjnych w wykonaniu Góralskiej Kapeli „Ondraszki”. Natomiast w niedzielę 7 lipca Odpust Zewnętrzny. Sumie o godz. 11:00 przewodniczyć będzie Wikariusz Zakonu Paulinów O. Michał Lukoszek a o godz. 17:00, koncert Reprezentacyjnej Orkiestru Górniczej PGG. Szczegółowy plan obu uroczystości w gablocie przed kościołem i na naszym Facebooku.

9. W zakrystii oraz w naszej kawiarence można nabyć Leśniowskie Kalendarze na rok 2025. Zachęcamy również do zakupu prasy katolickiej. Przypominamy, że zakupy w naszej kawiarence są możliwe także przez stronę internetowa www.produkty.lesniow.pl. Zapraszamy także do sklepiku przy wejściu na teren Arki Noego, na pyszne lody i popcorn. Cały czas można zamawiać intencje mszalne na ten rok. Zapraszamy do zakrystii po Mszach św. oraz do sekretariatu w godzinach urzędowania.

10. Istnieje możliwość dołączenia do grupy pielgrzymów udających się w samolotową pielgrzymkę do Lourdes, która odbędzie się na przełomie sierpnia i września. Szczegóły zawarte są w informatorach, które można otrzymać w zakrystii. Zachęcamy do udziału!

11. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy spieracie to miejsce swoja modlitwa i ofiarami. Odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.