Ogłoszenia » Bieżące » IX Niedziela Zwykła 2.06.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IX Niedziela Zwyka

2.06.2024 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo małżeństw i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy dzieci. Natomiast na godz. 16:30 na Mszę św. z błogosławieństwem Lourdskim zapraszamy chorych.

2. Zapraszamy na niedzielną Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 a zakończenie o godz. 16:30.

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej za wyjątkiem środy i soboty, wtedy nabożeństwo połączone jest z nowenną o godz. 19:00. A w niedziele o godz. 16:15. W czasie oktawy Bożego Ciała, nabożeństwo połączone będzie z procesją Eucharystyczną po wieczornych Mszach św. W piątek 7 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zakończenie oktawy . Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca W czwartek zapraszamy po wieczornej Mszy Św. i procesji na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji wynagradzania za grzechy kapłanów oraz w intencji świętości ich życia, oraz o łaskę nowych powołań. (Natomiast jeszcze dzisiaj o 8:00 Msza św. w intencji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a po Mszy wymiana tajemnic.)

5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 wyruszymy na coroczne poświęcenie pól w Leśniowie i Przewodziszowicach, aby wypraszać Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli oraz błagać o obfite plony ziemi. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę.

6. Od 15 do 21 lipca w Leśniowskim Sanktuarium, odbędą się Paulińskie Dni Młodych. To trwające od 2009 roku spotkania młodzieży, łączące w sobie rekolekcje w rytmie Bożego słowa i radość ze wspólnego, aktywnego wypoczynku. Aby jak najwięcej młodych mogło przyjechać do Leśniowa, chcemy aby koszty uczestnictwa były jak najniższe. Stąd zwracamy się do Was z prośbą o pomoc i wsparcie finansowe tego dzieła. Ofiary w całości zostaną przeznaczone na organizację tego spotkania. Ofiary można składać do skarbony przy wejściu do kościoła.

7. Zapraszamy na kolejne Rekolekcje małżeńskie w naszym Sanktuarium. Potrwają one od 26 do 28 czerwca, a poprowadzi je tym razem, pan Mieczysław Guzewicz, dr teologii biblijnej, autor wielu publikacji o tematyce rodzinnej i małżeńskiej. Więcej informacji na naszej stronie internetowej i FB.

8. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej. Zakupy w naszej kawiarence są możliwe także przez stronę internetową www.produkty.lesniow.pl. Zapraszamy także do sklepiku na terenie Arki Noego, gdzie kupić można pyszne lody i popcorn.

9. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczmy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.