Ogłoszenia » Bieżące » Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 26.05.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

26.05.2024 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo niewiast w stanie błogosławionym oraz małżeństw proszących o dar potomstwa. Za tydzień na błogosławieństwo i odnowienie przyrzeczeń zapraszamy małżonków.

2. Zapraszamy na niedzielną Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 a zakończenie o godz. 16:30.

3. Dzisiaj ostatni dzień pierwszych w tym roku Rekolekcji małżeńskich. Z serca dziękujemy za ich wygłoszenie panu Jackowi Pulikowskiemu i życzymy, aby Matka Boża Leśniowska Patronka Rodzin wypraszała wszelkie potrzebne łaski w posłudze słowa, ale także w rodzinnej codzienności.

4. Jutro o godz. 19:00 nasi Ojcowie Neoprezbiterzy, którzy wczoraj na Jasnej Górze przyjęli święcenia kapłańskie, odprawią Mszę św. w naszym Sanktuarium i udzielą wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy.

5. W czwartek 30 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Porządek Mszy św. w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę. Uroczysta procesja Eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem wyruszy po Mszy św. o godz. 11:00 z Leśniowskiego Sanktuarium i zatrzymując się przy czterech ołtarzach zakończy się w kościele parafialnym w Żarkach. Zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w asystę procesyjną oraz do udekorowania trasy przejścia procesji emblematami religijnymi.

6. Od piątku po Bożym Ciele będziemy przeżywać uroczystą oktawę: przez kolejnych osiem dni, po mszy św. o godz. 19.00 będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła. Zapraszamy do udziału, a także do czynnego włączenia się w asystę procesyjną.

7. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W poniedziałek, wtorek i czwartek po Mszy św. wieczornej o 19:00, w środę nabożeństwo połączone będzie z nowenną o godz. 19:00. Od soboty w tym samym porządku modlić się będziemy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa (nabożeństwa czerwcowe). W oktawie Bożego Ciała, nabożeństwa połączone będą z procesją Eucharystyczną.

8. Trwają zapisy na samolotową pielgrzymkę do Lourdes, która odbędzie się w terminie 29.08. do 02.09. Potwierdzenia uczestnictwa oraz uiszczenia pierwszej wpłaty można dokonać w zakrystii u o. Mateusza dzisiaj po wszystkich Mszach świętych. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

9. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, Dzisiaj wyjątkowo nieczynna jest nasza kawiarenka. Leśniowskie zakupy można zrobić w kiosku przy źródełku, a także przez stronę internetową www.produkty.lesniow.pl.