Ogłoszenia » Bieżące » Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

19.05.2024 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres paschalnego dziękczynienia za dzieło odkupienia, w którym jesteśmy zanurzeni przez sakrament chrztu świętego. Duch Święty niech nas uzdolni do bycia świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego w naszej codzienności.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo rodzin. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy niewiasty w stanie błogosławionym oraz małżeństwa proszące o dar potomstwa.

3. Zapraszamy na niedzielną Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W niedziele o godz. 16:15, natomiast w dni powszednie po Mszach św. wieczornych, za wyjątkiem środy i soboty, wtedy nabożeństwo połączone będzie z nowenną o godz. 19:00.

5. W piątek 24 maja rozpoczynamy w naszym Sanktuarium pierwsze w tym roku Rekolekcje małżeńskie. Potrwają one do niedzieli, a poprowadzi je znany wykładowca, autor wielu publikacji o tematyce rodzinnej, pan dr Jacek Pulikowski.

5. Do dnia 3 czerwca, w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 20:00 w naszym Sanktuarium odbywają się Katechezy wtajemniczenia chrześcijańskiego. Serdecznie zapraszamy.

6. W sobotę 25 maja na Jasnej Górze dziesięciu naszych współbraci przyjmie święcenia kapłańskie. Natomiast w następny poniedziałek 27 maja o godz. 19:00 odprawią swoją Mszę prymicyjną w naszym Sanktuarium, po której udzielą nam prymicyjnego błogosławieństwa.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję charytatywną prowadzoną w ostatnią niedzielę. Zebrane środki w wysokości 6350zł zostaną przekazane na prowadzony przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia dziecięcy ZOL. Bardzo dziękujemy!

8. Trwają zapisy na samolotową pielgrzymkę do Lourdes, która odbędzie się w terminie 29.08. do 02.09. Potwierdzenia uczestnictwa oraz uiszczenia pierwszej wpłaty można dokonać w zakrystii u o. Mateusza w następną niedzielę po wszystkich Mszach świętych. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

9. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej. Zakupy w naszej kawiarence są możliwe także przez stronę internetową www.produkty.lesniow.pl.