Ogłoszenia » Bieżące » Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZCPASTERSKIE

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

31.03.2024 r.

1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna pełen radości okres Oktawy Wielkanocnej. Stąd każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości a piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


2. Przypominamy, że od dzisiaj nowenna do Matki Bożej Leśniowskiej odprawiana będzie w środy oraz w soboty. Zmienia się również godzina sprawowania Mszy św. wieczornej i różańca w dni powszednie. Msza św. sprawowana będzie o godz. 19:00, natomiast różaniec o godz.: 18:30.

3. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte wg porządku niedzielnego.


4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, pierwsza sobota miesiąca W czwartek zapraszamy po Mszy Św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji wynagradzania za grzechy kapłanów oraz w intencji świętości ich życia, oraz o łaskę nowych powołań. W sobotę o godz. 10:00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo wynagradzające z modlitwą różańcową. Natomiast w niedzielę o 8:00 Msza św. w intencji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a po Mszy wymiana tajemnic.


5. Przyszła niedziela, to Niedziela Miłosierdzia. Specjalne nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego tego dnia o godz. 15:00. Trwamy także w nowennie przed tą Uroczystością. Dzisiaj i jutro zapraszamy na nowennę o godz. 15:00, natomiast od wtorku będziemy ją odmawiać po Mszy św. wieczornej. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszamy na błogosławieństwo i odnowienie przyrzeczeń wszystkich małżonków.


6. W naszym Sanktuarium w dniach 7, 8 i 9 kwietnia odbędzie się Triduum ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Wspólna modlitwa w intencji nowych powołań oraz za powołanych rozpoczynać się będzie każdego dnia o godzinie 18.30. We wtorek 9 kwietnia, w rocznicę wstąpienia św. Teresy do Karmelu w Lisieux nastąpi uroczyste wprowadzenie do świątyni relikwii "małej świętej". Przez orędownictwo patronki misji i Doktora Kościoła będziemy prosić Boga o dar nowych głosicieli Dobrej Nowiny, zwłaszcza do Zakonu Paulinów!


7. W naszym Sanktuarium w ubiegłym tygodniu zakończyliśmy pierwszy z zaplanowanych remontów naszej świątyni jakim była wymiana stolarki okiennej. Kolejny z nich to wymiana zewnętrznej elewacji budynku kościoła (powłoka termoizolacyjna). Przeprowadzenie prac nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie oraz pomoc w uzyskaniu środków P. Burmistrza Klemensa Podlejskiego wraz z radą gminy miasta Żarki. Dziękujemy za otrzymane wsparcie i cieszymy się, że wspólne dobro jakim jest Sanktuarium w Leśniowskie, wpisuje się w troskę wszystkich nawiedzających to święte miejsce.


8. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej. Zakupy w naszej kawiarence są możliwe także przez stronę internetową www.produkty.lesniow.pl.


9. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy współtworzyli i aktywnie włączyli się w przygotowanie i celebrację Triduum Paschalnego w naszym Sanktuarium. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pańskiego szczególnie Jasnogórskiej Rodzinie Różańcowej, a także za ofiary złożone na wsparcie Paulińskich Misji w Kamerunie i RPA. Dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczmy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.