Ogłoszenia » Bieżące » V Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu

17.03.2024 r.

1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 11:00 błogosławieństwo rodzin. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy niewiasty w stanie błogosławionym oraz małżeństwa proszące o dar potomstwa.

2. Dzisiaj o godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Adorację Najświętszego Sakramentu, a na 16:00 na kolejne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dzisiaj także swojej imieniny obchodzi nasz Współbrat Patryk, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Msza św. w Jego intencji o godz. 8:00.

3. Dzisiaj także w naszym Sanktuarium po Mszy świętej o godz. 16:30, odbędzie się koncert pieśni pasyjnych pt. Słońce nagle zgasło w wykonaniu Zespołu Deus Meus. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

4. W tym tygodniu 22 marca w piątek, zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Żarek. Rozpoczęcie o godz. 19:00 w Kościele Parafialnym a zakończenie w naszym Sanktuarium. Prosimy zabrać ze sobą świece. Nie będzie tego dnia Drogi Krzyżowej w Sanktuarium o godz. 20:00. Także w piątek organizowane będą w naszej Diecezji Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Wszystkie rozpoczynają się na Jasnej Górze Mszą św. o godz. 20:00. Więcej informacji na stronie internetowej organizatora.

5. W Parafii w Żarkach rozpoczynają się dzisiaj Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy.

6. Przez okres Wielkiego Postu bracia nowicjusze podczas nocnych Adoracji Najświętszego Sakramentu w zakonnej kaplicy, chcą powierzać Bogu w modlitwie także Wasze intencje. Intencje można zapisać na kartkach i wrzucić skrzynki na Ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

7. Odpowiadając na wezwanie polskich Biskupów trwamy w modlitwie nowennowej w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna rozpoczęła się wczoraj i zakończy się w niedzielę 24 marca, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca. W naszym Sanktuarium nowennę odmawiamy po wieczornych Mszach świętych.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., jeśli pogoda pozwoli, to obrzęd ten w sposób uroczysty z procesją wejścia będziemy celebrować przed mszą św. o godz. 11.00, dlatego liturgię o tej godzinie rozpoczniemy przy kaplicy nad źródełkiem.

9. W związku ze zbliżającym się Triduum Paschalnym oraz Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę!!! Przypominamy, że w naszym Sanktuarium z Sakramentu Pokuty i Pojednania można skorzystać 15 minut przed każdą Mszą św. tak na tygodniu jak i w niedziele. (w środę spowiedź rekolekcyjna w Parafii w Żarkach).

10. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej. Zakupy w naszej kawiarence są możliwe także przez stronę internetową www.produkty.lesniow.pl.

11. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczmy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.