Ogłoszenia » Bieżące » IV Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkiego Postu

10.03.2024 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo dzieci. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy całe rodziny. Dzisiaj jeszcze po Mszy św. o godz. 16:30 zapraszamy osoby chore na Nabożeństwo Lourdzkie z modlitwą o uzdrowienie.

2. We wtorek zapraszamy na spotkanie Grupy Leśniowskiej: Msza św. o godz. 19:00.

3. Pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu są tradycyjne nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 20:00 (transmisja online będzie dostępna na naszej stronie internetowej), oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16:00. Przypominamy, że za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny, po spełnieniu zwykłych warunków.

4. Przez okres Wielkiego Postu bracia nowicjusze podczas nocnych Adoracji Najświętszego Sakramentu w zakonnej kaplicy, chcą powierzać Bogu w modlitwie także Wasze intencje. Intencje można zapisać na kartkach i wrzucić skrzynki na Ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

5. Ważnym elementem wielkopostnych postanowień jest także jałmużna. Jako Zakon pragniemy Was prosić także o materialne wsparcie Paulińskich Misji w Afryce w Kamerunie i RPA. Ofiary można składać przez cały okres Wielkiego Postu do skarbony przy figurze św. Pawła Apostoła (podpisanej: JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA).

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.16:30 zapraszamy do naszego Sanktuarium na koncert pasyjny „Słońce nagle zaszło" w wykonaniu zespołu Deus Meus. Wstęp wolny.

7. Biskupi Polscy zapraszają do włączenia się w modlitwę nowennową w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca. W naszym Sanktuarium będziemy się nią modlić po wieczornej Mszy świętej.

8. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, tygodnika Niedziela oraz dwumiesięcznika Jasna Góra, a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej.

9. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczmy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.