Ogłoszenia » Bieżące » III Niedziela Wielkiego Postu 3.03.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkiego Postu

3.03.2024 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo małżonków. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy dzieci. Natomiast za tydzień po Mszy św. o godz. 16:30 zapraszamy osoby chore na Nabożeństwo Lourdzkie z modlitwą o uzdrowienie.

2. We wtorek zapraszamy na spotkanie Grupy Leśniowskiej: Msza św. o godz. 19:00.

3. Pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu są tradycyjne nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 20:00 (transmisja online będzie dostępna na naszej stronie internetowej), oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16:00. W najbliższy piątek rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzi Wspólnota Małej Tereski. Przypominamy, że za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny, po spełnieniu zwykłych warunków.

4. Przez okres Wielkiego Postu bracia nowicjusze podczas nocnych Adoracji Najświętszego Sakramentu w zakonnej kaplicy, chcą powierzać Bogu w modlitwie także Wasze intencje. Intencje można zapisać na kartkach i wrzucić skrzynki na Ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

5. Ważnym elementem wielkopostnych postanowień jest także jałmużna. Jako Zakon pragniemy Was prosić także o materialne wsparcie Paulińskich Misji w Afryce w Kamerunie i RPA. Ofiary można składać przez cały okres Wielkiego Postu do skarbony przy figurze św. Pawła Apostoła (podpisanej: JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA).

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia zapraszamy po Mszy Św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji wynagradzania za grzechy kapłanów oraz w intencji świętości ich życia, oraz o łaskę nowych powołań.

7. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, tygodnika Niedziela oraz dwumiesięcznika Jasna Góra, a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej.

8. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczmy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.