Ogłoszenia » Bieżące » II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu

25.02.2024 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo niewiast w stanie błogosławionym oraz tych, które proszą o dar potomstwa. Za tydzień na błogosławieństwo i odnowienie przyrzeczeń zapraszamy małżonków.

2. We wtorek zapraszamy na spotkanie Grupy Leśniowskiej: Msza św. o godz. 19:00.

3. Pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu są tradycyjne nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 20:00 (transmisja online będzie dostępna na naszej stronie internetowej), oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16:00. W najbliższy piątek rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą małżonkowie Katarzyna i Rafał Wyrębak. Przypominamy, że za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny, po spełnieniu zwykłych warunków.

4. Przez okres Wielkiego Postu bracia nowicjusze podczas nocnych Adoracji Najświętszego Sakramentu w zakonnej kaplicy, chcą powierzać Bogu w modlitwie także Wasze intencje. Intencje można zapisać na kartkach i wrzucić skrzynki na Ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

5. Ważnym elementem wielkopostnych postanowień jest także jałmużna. Jako Zakon pragniemy Was prosić także o materialne wsparcie Paulińskich Misji w Afryce w Kamerunie i RPA. Ofiary można składać przez cały okres Wielkiego Postu do skarbony przy figurze św. Pawła Apostoła (podpisanej: JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA).

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy po Mszy Św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji wynagradzania za grzechy kapłanów oraz w intencji świętości ich życia, oraz o łaskę nowych powołań. Natomiast w sobotę o godz. 10:00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, oraz nabożeństwo wynagradzające z modlitwą różańcową. W niedzielę o 8:00 Msza św. w intencji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a po Mszy św. spotkanie w Klasztorze.

7.  Już dzisiaj pragniemy zaprosić małżonków w sobotę 2 marca na tzw. Randkę Małżeńską. Więcej informacji o tym spotkaniu na plakacie przed Kościołem oraz na naszej stronie internetowej i Facebooku.

8. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, tygodnika Niedziela oraz dwumiesięcznika Jasna Góra, a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej.

9. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczmy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.