Ogłoszenia » Bieżące » Niedziela Chrztu Pańskiego 7.01.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrztu Pańskiego

7.01.2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy w Kościele liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jednak w polskiej tradycji zwyczaj śpiewania kolęd i dekoracji świątecznych jest przedłużony do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego. Do 2 lutego zapraszamy także do odwiedzania Leśniowskiej Żywej Szopki. Po Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo małżeństw i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy dzieci. Zapraszamy również na niedzielną Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynamy ją Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 a kończymy o 16:30.

2. Dzisiaj o 16:30 Msza św. i koncert Chóru i zespołu Muzyki Dawnej Powiatowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu.  Natomiast w przyszłą niedzielę 14 stycznia po Mszy św. o godz. 16:30  koncert kolęd w wykonaniu naszego Leśniowskiego chóru „Ad fontem” (koncerty w Sanktuarium oczywiście są bezpłatne). Tego samego dnia na godz. 18:00 do Parafii w Żarkach na koncert zapraszają muzycy Orkiestry Dętej OSP Żarki.

3. W naszym Zakonie rozpoczęliśmy nowennę przez Uroczystością Św. Pawła Pierwszego Pustelnika, Patriarchy Zakonu Paulinów, zwaną „Pawełkami”. Przez dziewięć kolejnych dni zapraszamy na Msze św. wieczorne w dni powszednie o 17:00, a w niedzielę na 16:30 podczas których, śpiewając hymny, otoczymy czcią Patrona Zakonu Paulinów i duchowo przygotujemy się na najważniejszą uroczystość w naszym Zakonie.

4.  W piątek 12 stycznia zapraszamy na spotkanie Grupy Małej Tereski. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17:00.

5. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, tygodnika Niedziela, oraz dwumiesięcznika Jasna Góra, a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej.

6. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczmy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece  Pani Leśniowskiej.