Ogłoszenia » Bieżące » Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 31.12.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Święto Świętej Rodziny

31.12.2023 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo wszystkich pielgrzymów. Za tydzień na błogosławieństwo i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich zapraszamy małżeństwa. Zapraszamy również na niedzielną Adorację Najświętszego Sakramentu. rozpoczynamy ją Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 a kończymy o 16:30.

2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie ostatnim dniem roku. Dziękczynna Msza św. za mijający rok o godz. 19:00. Natomiast Mszą św. o północy rozpoczniemy Nowy 2024 rok.

3. 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Ze względy na Mszę o północy nie będzie Mszą św. o godz. 6.30. Podczas Mszy św. o godz. 16:30 oprawę muzyczną poprowadzi Zespół Sąsiedzi Plus. A po Mszy św. zapraszamy na koncert zespołu

4. W naszym Sanktuarium tym koncertem rozpoczniemy cykl spotkań kolędowych. Na kolejny zapraszamy już 6 stycznia. O 16:30 Msza św. a po niej koncert Pani Marty Madejskiej oraz Częstochowskiego Kwartetu Smyczkowego, a 7 stycznia również o 16:30 Msza św. i koncert Chóru i zespołu Muzyki Dawnej Powiatowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu. (koncerty oczywiście są bezpłatne).

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek oraz piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy po Mszy Św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji wynagradzania za grzechy kapłanów oraz w intencji świętości ich życia, oraz o łaskę nowych powołań.

6. W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że jest to święto nakazane. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Tego dnia rozpoczynamy w naszym Zakonie nowennę przez Uroczystością Św. Pawła Pierwszego Pustelnika, Patriarchy Zakonu Paulinów, zwaną „Pawełkami”. Przez dziewięć kolejnych dni zapraszamy na Msze św. wieczorne w dni powszednie o 17:00, a w niedzielę na 16.30 podczas których, śpiewając hymny, otoczymy czcią Patrona Zakonu Paulinów i duchowo przygotujemy się na najważniejszą uroczystość w naszym Zakonie.

7. W przyszłą niedzielę, o godz. 8:00 Msza św. w intencji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a po Mszy św. zmiana tajemnic w Klasztorze.

8. Zapraszamy do odwiedzania Leśniowskiej Żywej Szopki, będzie ona czynna do 2 lutego.

9. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, tygodnika Niedziela, oraz dwumiesięcznika Jasna Góra, a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej.

10. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczmy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece  Pani Leśniowskiej.