Ogłoszenia » Bieżące » II Niedziela Adwentu 10.12.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu

10.12.2023 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo dzieci. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy całe rodziny. Zapraszamy również na niedzielną Adorację Najświętszego Sakramentu. W okresie Adwentu rozpoczynamy ją Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 a kończymy o 16:30, natomiast w ciągu tygodnia możliwość adoracji od 15:00 do 17:00.

2. Przez okres Adwentu zapraszamy na Msze Św. Roratnie odprawiane w dni powszednie o godz. 17.00. W każdą środę po wieczornej nowennie Bracia nowicjusze zapraszają na roraty z nowicjatem. Msza św. z odśpiewaniem starożytnego hymnu Rorate caeli oraz homilią nawiązującą do symboliki poszczególnych świec adwentowego wieńca.

3. We wtorek zapraszamy na spotkanie Grupy Leśniowskiej. Msza św. o godz. 19.00 a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast w piątek o 18:00 Msza św. Grupy Małej Tereski, a po Mszy św. spotkanie.

4. Zgodnie z zapowiedzią dziś po każdej Mszy świętej przed kościołem bracia nowicjusze rozdawać będą tekturowe bombki z informacjami związanymi z akcją charytatywną Paczuszka dla maluszka. Zbierając artykuły chemiczne oraz spożywcze chcemy wspomóc Zakład Opiekuńczo – Leczniczy dla chorych dzieci prowadzony przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia w Częstochowie. Paczki prosimy przynosić na furtę klasztorną i składać w przygotowanym przed drzwiami koszu do następnej niedzieli.

5. Z kolei w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach świętych bracia nowicjusze rozprowadzać będą Leśniowskie sianko na stół wigilijny. Ofiary wówczas zebrane przeznaczone będą na nasz pauliński nowicjat. Wszystkim dziękujemy za wsparcie.

6. Cały czas można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy. Zapraszamy do zakrystii po Mszach św. oraz do sekretariatu w godzinach urzędowania.

7. W związku ze zbliżającym się końcem roku prosimy wszystkich o wsparcie naszego sanktuarium w formie złożenia 1,5 % podatku z rozliczenia rocznego, które będzie wparciem dla nas na rozpoczęte inicjatywy duszpasterskie w sanktuarium Matki Bożej.

8. W zakrystii oraz w naszej kawiarence można nabyć Leśniowskie Kalendarze na rok 2024, oraz opłatki na stół wigilijny. Przez wszystkie Niedziele Adwentu, kawiarenka będzie czynna od 10:00 do 16:30. Zachęcamy też do zakupu prasy katolickiej. Przypominamy, że zakupy w naszej kawiarence są możliwe także przez stronę internetową www.produkty.lesniow.pl.

9. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.