Ogłoszenia » Bieżące » I Niedziela Adwentu 3.12.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu

3.12.2023 r.

1. Pierwszą Niedzielą Adwentu, rozpoczynamy dziś radosny czas przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Z tej racji codziennie oprócz niedzieli zapraszamy na Msze Św. Roratnie odprawiane o godz. 17.00. Bracia nowicjusze zapraszają na roraty z nowicjatem. W każdą środę po wieczornej nowennie Msza św. z odśpiewaniem starożytnego hymnu Rorate caeli oraz homilią nawiązującą do symboliki poszczególnych świec adwentowego wieńca.

2. W czasie Adwentu chcemy też częściej i dłużej Adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Niedzielne Adoracje rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 a kończymy o 16:30, natomiast w ciągu tygodnia możliwość adoracji od 15:00 do 17:00.

3. Dzisiaj jeszcze po Mszy św. o godz. 8:00 wymiana tajemnic różańcowych, a po Mszy św. o 11.00 błogosławieństwo małżonków. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy dzieci.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia zapraszamy po Mszy Św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji wynagradzania za grzechy kapłanów oraz w intencji świętości ich życia, oraz o łaskę nowych powołań.

5. Przed nami ostatnie już dni 33-dniowych rekolekcji oddania się Matce Bożej. Zakończenie Rekolekcji w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, czyli w najbliższy piątek 8 grudnia po Mszy św. o godz. 17:00.

6. Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP, to również dzień, w którym nasi Bracia nowicjusze po raz pierwszy założą pauliński habit. Msza św. z obrzędem obłóczyn o godz. 11:00. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

7. Podczas tegorocznego adwentu chcemy włączyć się w akcje charytatywną Paczuszka dla maluszka. Polega ona na zbiórce artykułów chemicznych oraz spożywczych, które trafią do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego prowadzonego przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia w Częstochowie, gdzie na stałe przebywa 35 dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, będących w różnym stadium chorób i niepełnosprawności; część z nich jest leżąca. W następną niedzielę po Mszach świętych przed wejściem do świątyni bracia nowicjusze będą rozdawali symboliczne tekturowe bombki, na których znajdują się szczegółowe informacje dotyczące potrzebnych rzeczy. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z podanymi na bombkach informacjami i przynoszenie paczek na furtę klasztorną do niedzieli 17.12.2023r. Więcej informacji na temat zbiórki na naszej stronie Internetowej i Facebooku.

8. Cały czas można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy. Zapraszamy do zakrystii po Mszach św. oraz do sekretariatu w godzinach urzędowania.

9. W zakrystii oraz w naszej kawiarence można nabyć Leśniowskie Kalendarze na rok 2024, oraz są już dostępne opłatki na stół wigilijny. Przez wszystkie Niedziele Adwentu, kawiarenka będzie czynna od 10:00 do 16:30. Zachęcamy też do zakupu prasy katolickiej. Przypominamy, że zakupy w naszej kawiarence są możliwe także przez stronę internetową www.produkty.lesniow.pl.

10. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.