Ogłoszenia » Bieżące » Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

26.11.2023 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość kończy kolejny Rok Liturgiczny. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 swoim śpiewem ubogaci Liturgię Chór Cantata z Niepołomic. Po Mszy św.  błogosławieństwo niewiast w stanie błogosławionym oraz tych, które proszą o dar potomstwa, oraz występ Chóru. Będzie też możliwość nabycia płyt. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy małżonków.

2. Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 19:00 a zakończy się Kompletą oraz Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. Jednocześnie informujemy, że od przyszłej niedzieli nastąpi zmiana. Adoracja rozpoczynać się będzie o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończyć błogosławieństwem o godz. 16:30. Nie będzie już Adoracji wieczornej.

3. W czwartek swoje imieniny obchodzić będzie  nasz współbrat O. Andrzej Kucharski. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 17:00.

4. Cały czas trwamy w 33-dniowych rekolekcjach oddania się Matce Bożej. Potrwają one do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP czyli do 8 grudnia. Nauki rekolekcyjne codziennie po wieczornej Mszy św.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 10:00 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, oraz nabożeństwo wynagradzające z modlitwą różańcową.

6. Natomiast przyszłą niedziela rozpoczynamy Adwent, czyli radosny czas oczekiwania na Boże Narodzenie.  Tego dnia o 8:00 Msza św. w intencji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a po Mszy wymiana tajemnic.

7. Do końca listopada modlimy się za naszych zmarłych podczas różańca z wypominkami w dni powszednie o godz. 16.30. Kartki z imionami można składać w zakrystii i w sekretariacie. Przypominamy, także że od listopada Nowenna Leśniowska jest odprawiana tylko w środy o godz. 17:00.

8. W naszym Sanktuarium uruchomiona została kamera internetowa. Poprzez link znajdujący się na Stronie Sanktuarium, będzie można śledzić transmisję Mszy św. w ciągu tygodnia o godz. 7:00, oraz w niedziele o godz. 11:00. Transmitowane będą też wszystkie rekolekcje. (obecnie śledzić można Rekolekcje Oddanie 33).   

9. Cały czas można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy. Zapraszamy do zakrystii po Mszach św. oraz do sekretariatu w godzinach urzędowania.

10. W zakrystii oraz w naszej kawiarence można nabyć Leśniowskie Kalendarze na rok 2024. Zachęcamy też do zakupu prasy katolickiej. Przypominamy, że zakupy w naszej kawiarence są możliwe także przez stronę internetową www.produkty.lesniow.pl.

11. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.