Ogłoszenia » Bieżące » Rocznica Poświęcenia Kościoła 29.10.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPSTERSKIE

Rocznica Poświęcenia Kościoła

29.10.2023 r.

1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 11:00 błogosławieństwo wszystkich pielgrzymów. Za tydzień zapraszamy na odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo małżonków.

2.  Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 19:00 a zakończy się Kompletą oraz Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00

3. Przed nami ostatnie dni miesiąca października. W naszym Sanktuarium nabożeństwa różańcowe jeszcze w poniedziałek i we wtorek o godz. 16:30.

4. W środę będziemy  przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych, porządek Mszy św. tak, jak w niedziele. (Msza św. na cmentarzu parafialnym będzie odprawiona o godz. 11.00.) Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można zyskać codziennie odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i odmówienia modlitwy za zmarłych.

5. Natomiast w czwartek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu na Mszy św. o godz. 17.00 udzielimy indywidualnego błogosławieństwa wszystkim cierpiącym z powodu utraty kogoś bliskiego. Zapraszamy nie tylko wdowy i wdowców, ale także rodziców, którzy utracili swoje dziecko i każdego, kto cierpi z powodu straty bliskiej osoby.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 10:00 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, oraz nabożeństwo wynagradzające z modlitwą różańcową. W niedzielę o 8:00 Msza św. w intencji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a po Mszy wymiana tajemnic. Tego dnia homilie na wszystkich Mszach św. będzie głosił o. Zbigniew Ptak. (W związku z dniem zadusznym w czwartek wyjątkowo nie będzie Adoracji po wieczornej Mszy św.)

7. W Listopadzie w dni powszednie o godz. 16.30 będziemy odmawiać różaniec z wypominkami, oraz dodatkowo w I, II i IV niedzielę listopada o godz. 11:00 będziemy odprawiać Msze zbiorowe na naszych zmarłych. Kartki z imionami można składać w zakrystii i w sekretariacie. Przypominamy, także że od listopada Nowenna Leśniowska będzie odprawiana tylko w środy o godz. 17:00.

8. W piątek 3 listopada rozpoczynamy  rekolekcje dla mężczyzn „Powołany do zwycięstwa”. Natomiast od 17 do 19 listopada zapraszamyna rekolekcje dla kobiet „Utkana miłością Boga”. A od 6 listopada do 8 grudnia zapraszamy wszystkich, a szczególnie małżeństwa i rodziny do wzięcia udziału w 33-dniowych rekolekcjach oddania się Matce Więcej informacji na plakatach, naszej stronie internetowe i FB.

9. OSP Żarki zachęca do oddawania krwi. Zbiórka odbędzie się za tydzień 5 listopada w godz.  10.00 – 14.00, w siedzibie OSP Żarki (ul. Ofiar Katynia 3).

10. Cały czas można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy. Zapraszamy do zakrystii po Mszach św. oraz do sekretariatu w godzinach urzędowania.

11. W zakrystii oraz w naszej kawiarence można nabyć Leśniowskie Kalendarze na rok 2024. Zachęcamy też do zakupu prasy katolickiej. Przypominamy, że zakupy w naszej kawiarence są możliwe także przez stronę internetową www.produkty.lesniow.pl.

12. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.

INFORMACJA:

Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, to miejsce szczególnych łask jakich doznajemy od Boga za wstawiennictwem Maryi. W jednym z Psalmów czytamy: Wielkich dzieł Boga nie zapominajmy.
W przyszłym roku chcielibyśmy aby na terenie Sanktuarium powstała wystawa poświęcona błogosławieństwom jakie są udzielane w Sanktuarium, ale także zawierająca świadectwa tych osób, które dzięki otrzymanemu błogosławieństwu doświadczyły konkretnych łask w swoim życiu. Dlatego prosimy Was o podzielnie się swoimi historiami działania Boga w Waszej codzienności i spisanie łask, które pojawią się w powstającej wystawie.
Świadectwa w formie pisemnej można składać w Zakrystii oraz w Sekretariacie w godzinach pracy.