Ogłoszenia » Bieżące » XXI Niedziela Zwykła 27.08.2023 r.

OGLOESZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI Niedziela Zwykła

27.08.2023 r.

1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 11:00 błogosławieństwo kobiet w stanie błogosławionym, oraz tych które tą łaskę pragną wyprosić, za tydzień zapraszamy na odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo małżonków.

2. Dzisiaj ostatni dzień Rekolekcji Małżeńskich, które prowadzi nasz współbrat O. Jerzy Kielech. Dziękując Ojcu za ten czas głoszenia mamy nadzieję na jak największe owoce w życiu słuchających, oraz życzymy Ojcu Opieki Matki Bożej Leśniowskiej w Jego posłudze kapłańskiej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota oraz pierwsza niedziela miesiąca. W sobotę Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo wynagradzające z modlitwą różańcową o godz. 10:00. W niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

4. Jak dobrze wiemy, nasze Leśniowskie Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin położone w obrębie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd, jest perłą i ozdobą Jury krakowsko-Częstochowskiej. To szczególne miejsce z tytułu swojej historii jaką jest ochrona Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wymaga od nas nieustannego zaangażowania w jego rozwój, ale i dbałości  o  zabezpieczenia budynków sakralnych dla przyszłych pokoleń Polaków. Dziś wyrażamy naszą wdzięczność za możliwość otrzymania środków materialnych na konieczne prace konserwatorskie, jakimi będą wymiana okien w kościele oraz pokrycie tynkiem termoizolacyjnym jego murów, chroniący kościół przed korozją i wychłodzeniem. Podjęte prace konserwatorskie nie były by możliwe gdyby nie współpraca  Burmistrza Gminy i miasta Żarki , P. Klemensa Podlejskiego, dzięki któremu Sanktuarium mogło je pozyskać. Z serca dziękujemy i cieszymy się, że wspólne dobro jakim jest nasze Sanktuarium, wpisuje się w troskę wszystkich nawiedzających to święte miejsce.

5. Cały czas można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy. Zapraszamy do zakrystii po Mszach św. oraz do sekretariatu w godzinach urzędowania.

6. W zakrystii oraz w naszej kawiarence można nabyć Leśniowskie Kalendarze na rok 2024. Zachęcamy też do zakupu prasy katolickiej. Przypominamy, że zakupy w naszej kawiarence są możliwe także przez stronę internetową www.produkty.lesniow.pl.

7. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.