Ogłoszenia » Bieżące » XIX Niedziela Zwykła 13.08.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela Zwykła

13.08.2023 r.

1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 11:00 błogosławieństwo małżeństw. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamycałe rodziny.

2. Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 19:00 a zakończy się Kompletą oraz Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

3. Dzisiaj jeszcze o godz. 17:30 zapraszamy na koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Górniczej PGG pod dyrekcją Mirosława Kaszuby.

4. We wtorek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w Sanktuarium według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kwiatów i ziół.

5. Decyzją Ojca Generała, Ojciec Jacek Frączek oraz Ojciec Zbigniew Kluska, zostają przeniesieni do Paulińskich Klasztorów w Toruniu oraz na Jasną Górę z dniem 19 sierpnia. Dziękujemy ojcom za posługę w naszym Sanktuarium, niech Matka Boża Leśniowska wyprasza im wszelkie potrzebne łaski oraz dary Ducha Świętego.

6. W sobotę 19 sierpnia po Mszy św. o godz. 19:00 zapraszamy na kolejny Wieczór uwielbienia.

7. Za tydzień zapraszamy również na wydarzenie kulturalne, jakim będzie koncert kwartetu smyczkowego, podczas którego wystąpią wybitni muzycy uhonorowani stypendium artystycznym Prezydenta Miasta Częstochowy, od lat zajmujący się działalnością estradową w Europie i na świecie.

8. Już dziś zapraszamy do udziału w rekolekcjach małżeńskich które będą miały miejsce w naszym sanktuarium w dniach od 25 do 27 sierpnia, poprowadzi je nasz współbrat o. Jerzy Kielech.

9. W przyszłą niedzielę 20 sierpnia przypada dzień imienin O. Bernarda Wulczyńskiego - podprzeora klasztoru. Z tej okazji drogiemu solenizantowi życzymy wszelkich potrzebnych łask, zdrowia oraz opieki Matki Bożej Leśniowskiej pamiętając o nim w naszych modlitwach.

10. Z racji corocznej pielgrzymki małżeństw, w naszym Sanktuarium można nabyć pamiątkowe dęby które są symbolem siły, wytrwałości i nadziei. Każdy dąb posiada certyfikat pochodzenia, dzięki któremu były one już zasadzone między innymi na Jasnej Górze jako tzw. „Dąb Papieski”. Niech jego obecność w waszych rodzinach przypomina o trwałości sakramentu małżeństwa.

11. Wszystkim drogim naszemu sercu pielgrzymom życzymy, aby czas spędzony u stóp Maryi, Leśniowskiej Patronki Rodzin, był dla Was czasem modlitwy, wyciszenia, ale i również wypoczynku w gronie najbliższych. Dziękujemy za Waszą życzliwość, złożone ofiary, dzięki którym możemy wspólnie czynić to miejsce jeszcze piękniejsze. Odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.