Ogłoszenia » Bieżące » XVII Niedziela Zwykła 30.07.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII Niedziela Zwykła

30.07.2023 r.

1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 11:00 błogosławieństwo wszystkich pielgrzymów. Za tydzień na zapraszamy małżonków na błogosławieństwo i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

2. Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 19:00 a zakończy się Kompletą oraz Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

3. Dzisiaj trzeci, ostatni dzień Rekolekcji małżeńskich, które prowadzą państwo Iga i Konrad Grzybowscy. Wdzięczni Bogu za ten czas, polecajmy Jego opiece naszych rekolekcjonistów Igę i Konrada, ich dzieci i bliskich, oraz prośmy o błogosławione owoce rekolekcji w naszych rodzinach. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na koncert Zespołu Gospel Rain o godz. 17:30. Wstęp oczywiście wolny.

4. W środę 2 sierpnia przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli (Pocjunkula to znajdująca się 2 km od Asyżu kapliczka z VI wieku, którą w XIII wieku odbudował i w której zamieszkał św. Franciszek). Tego dnia o godz. 18:30 zapraszamy na różaniec przy Leśniowskiej kapliczce Matki Bożej Anielskiej, gdzie wypływa nasze źródełko. Tego dnia każdy kto nawiedzi Kościół, odmówi Ojcze nasz i Wyznanie Wiary, przyjmie Komunie św. (wolny od przywiązania od jakiegokolwiek grzechu) i pomodli się w intencjach Ojca Świętego może uzyskać odpust zupełny.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota oraz pierwsza niedziela miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy po Mszy Św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji wynagradzania za grzechy kapłanów oraz w intencji świętości ich życia, oraz o łaskę nowych powołań. Natomiast w sobotę Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo wynagradzające z modlitwą różańcową o godz. 10:00.W niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

6. Zapraszamy na coroczną Pielgrzymkę Małżeństw do naszego Sanktuarium, która odbędzie się w niedzielę 13 sierpnia. Mszy św. o godz. 11:00 będzie przewodniczył metropolita częstochowski Ks. Abp. Wacław Depo. Natomiast o godz. 17:30 zapraszamy na koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Górniczej PGG pod dyrekcją Mirosława Kaszuby.

7. Informujemy, że można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy. Zapraszamy do zakrystii po Mszach św. oraz do sekretariatu w godzinach urzędowania.

8. W zakrystii oraz w naszej kawiarence można nabyć Leśniowskie Kalendarze na rok 2024. Zachęcamy też do zakupu prasy katolickiej. Przypominamy, że zakupy w naszej kawiarence są możliwe także przez stronę internetową www.produkty.lesniow.pl.

9. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.