Ogłoszenia » Bieżące » XVI Niedziela Zwykła 23.07.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI Niedziela Zwykła

23.07.2023 r.

1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 11:00 błogosławieństwo kobiet w stanie błogosławionym oraz tych, które łaskę macierzyństwa pragną otrzymać. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy wszystkich pielgrzymów. Także po sumie, z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa Patrona Kierowców, błogosławieństwo kierowców oraz poświęcenie pojazdów.

2. Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 19:00 a zakończy się Kompletą oraz Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

3. We wtorek 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa. Imieniny tego dnia obchodzi nasz współbrat O. Krzysztof Rodak. Na Mszę św. w intencji solenizanta zapraszamy o godz. 19:00. 

4. Natomiast środa 26 lipca to liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W sposób szczególny zapraszamy tego dnia na Mszę Św. o godz. 19.00, podczas której udzielimy uroczystego błogosławieństwa wszystkim babciom i dziadkom.

5. W piątek 28 lipca Mszą św. o godz. 19:00 rozpoczynamy kolejną serię Rekolekcji małżeńskich, które poprowadzą państwo Iga i Konrad Grzybowscy. Szczegółowy plan Rekolekcji, które potrwają do niedzieli, można znaleźć w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej i Facebooku. W niedzielę 30 lipca o godz. 17:30 zapraszamy na koncert Zespołu Gospel Rain, oczywiście wstęp wolny. W związku z rekolekcjami w sobotę modlitwa różańcowa wyjątkowo o godz. 18:00, a Nowenna do Matki Bożej Leśniowskiej o godz. 18:30.

6. Zapraszamy także na coroczną Pielgrzymkę Małżeństw do naszego Sanktuarium, która odbędzie się w niedzielę 13 sierpnia. Mszy św. o godz. 11:00 będzie przewodniczył metropolita częstochowski Ks. Abp. Wacław Depo.

7. Informujemy, że można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy. Zapraszamy do zakrystii po Mszach św. oraz do sekretariatu w godzinach urzędowania.

8. W zakrystii oraz w naszej kawiarence można nabyć Leśniowskie Kalendarze na rok 2024. Zachęcamy też do zakupu prasy katolickiej. Przypominamy, że zakupy w naszej kawiarence są możliwe także przez stronę internetową www.produkty.lesniow.pl.

9. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.