Ogłoszenia » Bieżące » Zewnętrzna Uroczystość Matki Bożej Leśniowskiej - XIV Niedziela Zwykła 9.07.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Zewnętrzna Uroczystość Matki Bożej Leśniowskiej 

XIV Niedziela Zwykła

9.07.2023 r.

1. Obchodzimy dzisiaj zewnętrzną Uroczystość Matki Bożej Leśniowskiej. Uroczystej Mszy św. o godz. 11:00 będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Przybylski. Po Mszy świętej Procesja Eucharystyczna i błogosławieństwo dzieci, oraz występ młodych laureatów konkursów muzycznych z Poczesnej. O godz. 17:30 zapraszamy na koncert Jasnogórskiej Orkiestry Dętej pod batutą wieloletniego Kapelmistrza Jasnogórskiego Pana Marka Piątka. Zapraszamy również na niedzielną Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 19:00, która zakończy się Kompletą i Apelem Jasnogórskim. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy całe rodziny.

2. W sobotę 15 lipca po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia.

3. Na placu przed Sanktuarium można oglądać wystawę poświęconą pamięci Służebnicy Bożej Stanisławy Leszczyńskiej. Wystawa „Matka matek”, to kilkanaście plansz ze zdjęciami i opisami prezentującymi heroiczną walkę położnej o życie rodzących się dzieci i ich matek w obozie koncentracyjnym KL Auschwitz.  

4. Już dzisiaj pragniemy zaprosić na kolejną serię Rekolekcji małżeńskich, które w dniach od 28 do 30 lipca poprowadzą państwo Iga i Konrad Grzybowscy. Oraz na coroczną Pielgrzymkę Małżeństw do naszego Sanktuarium, która odbędzie się w niedzielę 13 sierpnia. Mszy św. o godz. 11:00 będzie przewodniczył metropolita częstochowski Ks. Abp. Wacław Depo.

5. Informujemy, że od jutra będzie można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy. Zapraszamy do zakrystii po Mszach św. oraz do sekretariatu w godzinach urzędowania.

6. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej. Zakupy w naszej kawiarence są możliwe także przez stronę internetową www.produkty.lesniow.pl.

7 . Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.