Ogłoszenia » Bieżące » Uroczystość Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin i Gminy Żarki 2.07.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin i Gminy Żarki

2.07.2023 r.

1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin. Uroczystości odpustowe rozpoczną się procesją spod Urzędu Miasta o godz. 10.00. O godz. 11.00 odpustowa pod przewodnictwem Generała Zakonu Paulinów O. Arnolda Chrapkowskiego. Po Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo małżonków. O godz. 17:30 zapraszamy na koncert inspirowany historią Polski i pieśniami Maryjnymi w wykonaniu kwartetu akordeonowego pod kierownictwem naszego współbrata O. Ireneusza Wybraniaka. Przez cały dzień na placu przed Sanktuarium i w Leśniowskiej Arce Noego będzie odbywał się Rodzinny Festyn. Zapraszamy również na coniedzielną Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 19:00.

2. Natomiast w przyszłą niedzielę 9 lipca przypada tzw. zewnętrzna Uroczystość Matki Bożej Leśniowskiej. Tego dnia uroczysta Msza św. o godz. 11:00 pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Przybylskiego. Po Mszy świętej Procesja Eucharystyczna i błogosławieństwo dzieci, oraz występ młodych laureatów konkursów muzycznych z Poczesnej. O godz. 17:30 zapraszamy na koncert nieco starszych muzyków Jasnogórskiej Orkiestry Dętej pod batutą wieloletniego Kapelmistrza Jasnogórskiego Pana Marka Piątka.  

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek oraz piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy po Mszy Św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji wynagradzania za grzechy kapłanów oraz w intencji świętości ich życia, oraz o łaskę nowych powołań.

4. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej. Zakupy w naszej kawiarence są możliwe także przez stronę internetową www.produkty.lesniow.pl.

5. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.