Ogłoszenia » Bieżące » XII Niedziela Zwykła 25.06.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII Niedziela Zwykła

25.06.2023 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 błogosławieństwo kobiet w stanie błogosławionym oraz tych, które tę łaskę pragną wyprosić. Za tydzień na odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo małżonków.

2. Po Mszy św. o godz. 11:00, zapraszamy serdecznie na FESTYN RODZINNY.  Na terenie przy naszym Sanktuarium przygotowaliśmy miejsca zabaw dla dzieci, będzie możliwość spotkania z mieszkańcami Arki Noego oraz klasztorny bigos i wiele innych atrakcji. Na zakończenie pikniku o godz. 17:30 zapraszamy na koncert Zespołu Deus Meus (wstęp wolny). Przy okazji pragniemy podziękować wszystkim, dzięki którym piknik i koncert może się odbyć. W szczególny sposób za wspólne przygotowanie pikniku dziękujemy Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Żarki Klemensowi Podlejskiemu, oraz osobom indywidualnym, które modlitwą i ofiarą wsparły to wydarzenie.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 8:00 zmiana tajemnic różańcowych oraz adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 19:00 zakończona Kompletą oraz Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

4. Kończymy dzisiaj kolejną serię Rekolekcji małżeńskich. Ojcu rekolekcjoniście Grzegorzowi z całego serca dziękujemy za ten czas, życząc Opieki Matki Bożej Leśniowskiej.

5. W czwartek 29 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Jest to także dzień imienin Ojca Przeora Piotra Stanikowskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 19.00.

6. To już ostanie dni, kiedy możemy oddać cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Do piątku włącznie po Mszy św. wieczornej, z wyjątkiem środy, wtedy nabożeństwo połączone będzie z nowenną o godz. 19:00.

7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo wynagradzające z modlitwą różańcową o godz. 10:00.

8. W przyszłą niedziele 2-go lipca zapraszamy na Odpust ku czci Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin i Gminy Żarki. Tego dnia porządek mszy św. niedzielny z tą różnicą, że nie będzie Mszy św. o godz. 9.15. Uroczystości odpustowe rozpoczną się procesją spod Urzędu Miasta o godz. 10.00. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Generał Zakonu Paulinów O. Arnold Chrapkowski. Natomiast o godz. 17:30 zapraszamy na koncert inspirowany historią Polski i pieśniami Maryjnymi w wykonaniu kwartetu akordeonowego pod kierownictwem naszego współbrata O. Ireneusza Wybraniaka. Szczegółowy plan uroczystości w gablocie przed kościołem i na naszym Facebooku.

9. Również w przyszłą niedzielę w godz. od 10:00 do 14:00 przy budynku OSP w Żarkach, będzie możliwość oddania krwi.

10. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej. Zakupy w naszej kawiarence są możliwe także przez stronę internetową www.produkty.lesniow.pl.

11. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.