Ogłoszenia » Bieżące » Uroczystość Najświętszej Trójcy 4.06.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 czerwca 2023

Uroczystość Najświętszej Trójcy


1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżonków. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy dzieci.

2. Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 19:00 a zakończy się Kompletą oraz Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

3. We wtorek zapraszamy na spotkanie Grupy Leśniowskiej: Msza św. o godz. 19.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W czwartek 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Porządek Mszy św. w naszym sanktuarium jak w każdą niedzielę. Uroczysta procesja Eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem wyruszy po Mszy św. o godz. 11:00 z kościoła parafialnego w Żarkach i zatrzymując się przy czterech ołtarzach zakończy się przy naszym Sanktuarium. Zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w asystę procesyjną oraz do udekorowania trasy przejścia procesji emblematami religijnymi.

5. Od piątku po Bożym Ciele będziemy przeżywać uroczystą oktawę: przez kolejnych osiem dni, po mszy św. o godz. 19.00 będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła. Zapraszamy do udziału, a także do czynnego włączenia się w asystę procesyjną.

6. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Każdego dnia po Mszy św. wieczornej (w dni powszednie i w niedziele), za wyjątkiem środy i soboty, wtedy nabożeństwo połączone jest z nowenną o godz. 19:00. W czasie oktawy Bożego Ciała, nabożeństwo połączone będzie z procesją Eucharystyczną.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 msza św. w intencji dobrych urodzajów dla rolników z Leśniowa i Przewodziszowic. Natomiast o godz. 14.00 wyruszymy na poświęcenie pól w Leśniowie i Przewodziszowicach, aby wypraszać Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli oraz błagać o obfite plony ziemi. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę.

8. Zapraszamy na kolejne serie rekolekcji małżeńskich. Najbliższe odbędą się w terminie od 23 do 25 czerwca poprowadzi nasz współbrat O. Grzegorz Zakrzewski z klasztoru w Krakowie. Więcej informacji oraz kalendarium wydarzeń na cały ten rok można znaleźć na planszach i plakatach przed kościołem oraz na stronie internetowej Sanktuarium.

9. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej. Zakupy w naszej kawiarence są możliwe także przez stronę internetową www.produkty.lesniow.pl.

10. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.