Ogłoszenia » Bieżące » Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

28.05.2023 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres paschalnego dziękczynienia za dzieło odkupienia, w którym jesteśmy zanurzeni przez sakrament chrztu świętego. Duch Święty niech nas uzdolni do bycia świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego w naszej codzienności.

2. Po Mszy św. o godz. 11:00 błogosławieństwo kobiet w stanie błogosławionym oraz małżeństw proszących o dar potomstwa. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy małżonków.

3. Dzisiaj o godz. 19:00 w naszym Sanktuarium Mszę św. prymicyjną odprawią nasi współbracia, którzy wczoraj na Jasnej Górze przyjęli święcenia kapłańskie. Po Mszy św. Neoprezbiterzy udzielą wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa. Po błogosławieństwie prymicyjnym adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Kompletą oraz Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

4. Również dzisiaj kończymy trzydniowe rekolekcje dla małżeństw. Za ten czas, w którym Słowo Boże napełniało nasze serca Miłością, która jest fundamentem dobrych relacji, szczególnie małżeńskich, dziękujemy O. Wojciechowi, życząc opieki Matki Bożej Leśniowskiej w dalszym posługiwaniu.

5. We wtorek zapraszamy na spotkanie Grupy Leśniowskiej: Msza św. o godz. 19.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W czwartek rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będziemy je odprawiać po Mszach św. wieczornych (w dni powszednie i w niedziele), za wyjątkiem środy i soboty, wtedy nabożeństwo połączone będzie z nowenną o godz. 19:00.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota oraz pierwsza niedziela miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy po Mszy Św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji wynagradzania za grzechy kapłanów oraz w intencji świętości ich życia, oraz o łaskę nowych powołań. Natomiast w sobotę Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo wynagradzające z modlitwą różańcową o godz. 10:00.W niedzielę po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

8. W sobotę swoje imieniny będzie obchodził nasz współbrat - br. Leszek. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 19.00.

9. Od piątku do niedzieli (od 2 do 4 czerwca) zapraszamy na rekolekcje dla kobiet: „W ramionach króla”. Odbędą się one w dniach od 2 do 4 czerwca. Więcej informacji na naszym Facebooku oraz na plakacie w gablocie przed Kościołem.

10. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej. Zakupy w naszej kawiarence są możliwe także przez stronę internetową www.produkty.lesniow.pl.

11. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.