Ogłoszenia » Bieżące » IV Niedziela Wielkanocna 30.04.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna

30.04.2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza a także światowy dzień modlitw o powołania. Prosimy zatem o szczególną modlitwę o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz o właściwe rozeznanie powołania dla naszych braci nowicjuszy.

2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 11:00 błogosławieństwo wszystkich pielgrzymów. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy małżonków.

3. Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 19:00 a zakończy się Kompletą oraz Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

4. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Będziemy je odprawiać po Mszach św. wieczornych (w dni powszednie i w niedziele), za wyjątkiem środy i soboty, wtedy nabożeństwo  połączone będzie z nowenną o godz. 19:00.

5. We wtorek zapraszamy na spotkanie Grupy Leśniowskiej: Msza św. o godz. 19.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W środę 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i Głównej Patronki Archidiecezji Częstochowskiej. Porządek Mszy św. jak w niedziele. Podczas Eucharystii o godz. 11.00 odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy po Mszy Św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji wynagradzania za grzechy kapłanów oraz w intencji świętości  ich życia, oraz  o łaskę nowych powołań. Natomiast w sobotę Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo wynagradzające z modlitwą różańcową o godz. 10:00. Natomiast w niedzielę po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

8. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się coroczna Pielgrzymka Strażaków. Podczas  Mszy Św. o godz. 11:00, będziemy się modlić w intencjach strażaków jak również ich rodzin. Serdecznie zapraszamy.

9. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej. Zakupy w naszej kawiarence są możliwe także przez stronę internetową www.produkty.lesniow.pl.

10 . Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.