Ogłoszenia » Bieżące » V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu

26.03.2023 r.

1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 11:00 błogosławieństwo niewiast w stanie błogosławionym oraz małżeństw proszące o dar potomstwa. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy dzieci.

2.  O godz. 16:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym oraz na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 19:00, która zakończy się Kompletą oraz Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

3. Dzisiaj także w naszym Sanktuarium po Mszy świętej o godz. 16:30, odbędzie się Oratorium muzyczne: „Ślad losu”, w wykonaniu zespołu „Misericordes”. Oratorium jest muzycznym opisem Drogi Krzyżowej naszego Pana Jezusa Chrystusa. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

4. W tym tygodniu 31 marca w piątek, wyjątkowo Droga Krzyżowa o godz. 19:00, natomiast o godz. 20:00 Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Przybylskiego rozpoczynająca Ekstremalną Drogę Krzyżową z Leśniowa do Częstochowy. Więcej informacji na stronie internetowej organizatora. Tego dnia o godz. 18:00 odbędzie się także Droga Krzyżowa z Parafii w Żarkach, która zakończy się na placu przed naszym Sanktuarium.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 10:00 zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi, oraz na modlitwę różańcową.

6. W Parafii w Żarkach rozpoczynają się dzisiaj Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy. Dokładny plan Rekolekcji umieszczony jest w gablocie przed kościołem.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Jeśli pogoda pozwoli, to obrzęd ten w sposób uroczysty z procesją wejścia będziemy celebrować przed mszą św. o godz. 11.00, dlatego liturgię o tej godzinie rozpoczniemy przy kaplicy nad źródełkiem. Natomiast po Mszy św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic różańcowych.

8. W związku ze zbliżającym się Triduum Paschalnym oraz Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę!!!  Przypominamy, że w naszym Sanktuarium z Sakramentu Pokuty i Pojednania można skorzystać 15 minut przed każdą Mszą św. tak na tygodniu jak i w niedziele.

9. Pragniemy przypomnieć, że od początku kwietnia nowenna do Matki Bożej Leśniowskiej odprawiana jest w środy oraz w soboty. Od 1 kwietnia zmienia się również godzina sprawowania Mszy św. wieczornej i różańca w dni powszednie. Msza św. sprawowana będzie o godz. 19:00, natomiast różaniec o godz.: 18:30.

10. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej. Zakupy w naszej kawiarence są możliwe także przez stronę internetową www.produkty.lesniow.pl.

11. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczmy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.