Ogłoszenia » Bieżące » IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkiego Postu

19.03.2023 r.

1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 11:00 błogosławieństwo rodzin. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy niewiasty w stanie błogosławionym oraz małżeństwa proszące o dar potomstwa.

2.  Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 19:00 a zakończy się Kompletą oraz Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

3. Pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu są tradycyjne nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 20:00, oraz Gorzkie Żale z kazanie pasyjnym w niedziele o godz. 16:00. Przypominamy, że za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny, po spełnieniu zwykłych warunków.

4. We wtorek zapraszamy na spotkanie Grupy Leśniowskiej: Msza św. o godz. 19:00 a po Mszy św. Adoracja Najświętszego sakramentu.

5. Jutro 20 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu naszą modlitwą otoczymy wszystkich mężczyzn, szczególnie ojców. Msza św. w intencji mężczyzn o godz. 17:00. Po mszy św. wszystkim mężczyznom udzielimy indywidualnego błogosławieństwa. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Natomiast w sobotę 25 marca  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. tego dnia jak w dzień powszedni. W tym dniu Kościół w Polsce obchodzi także Dzień Świętości Życia. Ten dzień od lat jest połączony z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego. Po Mszy św. o godz. 17:00 będzie możliwość włączenia się w tą ważną formę modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych zagrożonych aborcją. W ten dzień również nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

7. Także tego dnia na Jasnej Górze nasi współbracia złożą swoje śluby wieczyste. Do tej ważnej chwili będą przygotowywać się od wtorku w naszym Sanktuarium. Prosimy Was o modlitwę w ich intencji.

8. 26 marca, czyli w V niedzielę Wielkiego Postu po Mszy świętej o godz. 16:30, zapraszamy na Oratorium muzyczne: „Ślad losu”. W wykonaniu zespołu „Misericordes”. Oratorium jest muzycznym opisem Drogi Krzyżowej naszego Pana Jezusa Chrystusa. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

9. Od 26 do 29 marca w Parafii w Żarkach odbędą się Rekolekcje Wielkopostne. Dokładny plan Rekolekcji umieszczony jest w gablocie przed kościołem.

10. W dniach 15 i 16 kwietnia Jasnogórska Rodzina Różańcowa zaprasza na Pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu i Sokółki. Koszt pielgrzymki 350 zł. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy świętej.

11. Już dzisiaj pragniemy zaprosić wszystkich, a szczególnie rodziny na Festiwal Śpiewających Rodzin „Totus Tuus”, który odbędzie się w Naszym Sanktuarium w dniach 24 i 25 czerwca. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na naszej stronie internetowej www.lesniow.pl.

12. Przypominamy także, że istnieje możliwość przekazania 1,5% podatku na nasze Sanktuarium. Wystarczy w swoim rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym podać KRS i cel szczegółowy. Potrzebne dane można znaleźć w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej w dziale „Z pomocą rodzinie”.

13. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej. Zakupy w naszej kawiarence są możliwe także przez stronę internetową www.produkty.lesniow.pl.

14. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczmy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.