Ogłoszenia » Bieżące » III Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkiego Postu

12.03.2023 r.

1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 11:00 błogosławieństwo dzieci. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy całe rodziny.

2.  Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 19:00 a zakończy się Kompletą oraz Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

3. Pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu są tradycyjne nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 20:00, oraz Gorzkie Żale z kazanie pasyjnym w niedziele o godz. 16:00. Przypominamy, że za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny, po spełnieniu zwykłych warunków.

4. We wtorek zapraszamy na spotkanie Grupy Leśniowskiej: Msza św. o godz. 19:00 a po Mszy św. Adoracja Najświętszego sakramentu.

5. W piątek 17 marca przypada dzień imienin naszego współbraci Ojca Zbigniewa i Brata Patryka. Na Mszę świętą w intencji Solenizantów zapraszamy na godz. 17:00.

6. W sobotę po Mszy św. o godz. 17:00 zapraszamy do obejrzenia filmu”Christiada”, jest historia 15-letniego męczennika za wiarę José Sáncheza del Río.

7. 26 marca, czyli w V niedzielę Wielkiego Postu po Mszy świętej o godz. 16:30, zapraszamy na Oratorium muzyczne: „Ślad losu”. W wykonaniu zespołu „Misericordes”. Oratorium jest muzycznym opisem Drogi Krzyżowej naszego Pana Jezusa Chrystusa. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

8. W dniach 15 i 16 kwietnia (sobota – niedziela) Jasnogórska Rodzina Różańcowa zaprasza na Pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu i Sokółki. Koszt pielgrzymki 350 zł. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy świętej.

9. Już dzisiaj pragniemy zaprosić wszystkich, a szczególnie rodziny na Festiwal Śpiewających Rodzin „Totus Tuus”, który odbędzie się w Naszym Sanktuarium w dniach 24 i 25 czerwca. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na naszej stronie internetowej www.lesniow.pl.

10. W ramach wielkopostnej jałmużny prosimy Was o materialne wsparcie Paulińskich Misji w Afryce, w Kamerunie i RPA. Ofiary można składać przez cały okres Wielkiego Postu do skarbony przy figurze św. Pawła Apostoła (podpisanej: JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA).

11. Przypominamy także, że istnieje możliwość przekazania 1,5% podatku na nasze Sanktuarium. Wystarczy w swoim rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym podać KRS i cel szczegółowy. Potrzebne dane można znaleźć w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej w dziale „Z pomocą rodzinie”.

12. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej. Zakupy w naszej kawiarence są możliwe także przez stronę internetową www.produkty.lesniow.pl.

13. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczmy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.