Ogłoszenia » Bieżące » I Niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu

26.02.2023 r.

1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 11:00 błogosławieństwo niewiast w stanie błogosławionym oraz tych, które proszą o dar potomstwa. Za tydzień zapraszamy na odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżeństw.

2. We wtorek zapraszamy na spotkanie Grupy Leśniowskiej: Msza św. o godz. 19:00.

3. Pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu są tradycyjne nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 20:00, oraz Gorzkie Żale z kazanie pasyjnym w niedziele o godz. 16:00. Przypominamy, że za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny, po spełnieniu zwykłych warunków.

4. Wielki Post to także czas postanowień wielkopostnych, w tym także postanowienia trzeźwości. Zapraszamy więc do podjęcia abstynencji i ofiarowania jej w intencji osób dotkniętych problemem alkoholowym. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.

5. Ważnym elementem wielkopostnych postanowień jest także jałmużna. Mając otwarte serca na potrzeby innych nie zapominajmy o codziennych uczynkach miłosierdzia. Jako Zakon pragniemy Was prosić także o materialne wsparcie Paulińskich Misji w Afryce w Kamerunie i RPA. Ofiary można składać przez cały okres Wielkiego Postu do skarbony przy figurze św. Pawła Apostoła (podpisanej: JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA).

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy po Mszy Św. wieczornej na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji wynagradzania za grzechy kapłanów oraz w intencji świętości ich życia, oraz o łaskę nowych powołań. Natomiast w sobotę Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo wynagradzające z modlitwą różańcową o godz. 10:00.

7. W sobotę od wieczornej Mszy świętej o godz. 17:00 gościć będziemy w naszym Sanktuarium naszego Współbrata O. Mateusza Walczaka z Klasztoru w Warszawie, wraz z Zespołem Muzycznym JAN. Ojciec Mateusz będzie głosił homilie w sobotę o godz. 17:00 i w niedzielę na wszystkich Mszach św. poza godz. 19:00. Zapraszamy także na prowadzony przez naszych gości Wieczór Uwielbienia w sobotę po Mszy św. o 17:00. 

8.  Od 24 do 26 marca w naszym Leśniowskim Sanktuarium odbędą się Rekolekcje dla prawdziwych mężczyzn NOC JÓZEFA. Zapisy telefonicznie pod numerem: 662-218-729 lub poprzez e-mail: rekolekcje.lesniow@gmail.com. Informacje także w gablocie przed kościołem i na naszym Facebooku.

9. Przypominamy także, że istnieje możliwość przekazania 1,5% podatku na nasze Sanktuarium. Wystarczy w swoim rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym podać KRS i cel szczegółowy. Potrzebne dane można znaleźć w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej w dziale „Z pomocą rodzinie”.

10. W naszej kawiarence Sanktuaryjnej, nadal można nabyć Krówki Leśniowskie w wyjątkowo promocyjnych cenach (termin ważności do 11.03.2023r). Kolejne partie będą już niestety w nieco wyższej cenie, więc zachęcamy do skorzystania z okazji. W sprzedaży są także książki o tematyce rodzinno-małżeńskiej, pamiątki Chrztu Świętego, Pisma Święte i wiele innych. Wszystkie produkty można nabyć w kawiarni oraz przez naszą stronę internetową www.produkty.lesniow.pl.

11. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczmy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.