Ogłoszenia » Bieżące » VII Niedziela Zwykła 19.02.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela Zwykła

19.02.2023 r.

1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 11:00 błogosławieństwo rodzin. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy niewiasty w stanie błogosławionym oraz te, które proszą o dar potomstwa.

2. W związku ze zbliżającym się Wielkim Postem, zapraszamy na  tradycyjne nabożeństwo czterdziestogodzinne, które ma nas przygotować do dobrego przeżycia tego czasu. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się dzisiaj Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i potrwa do godz. 16:15, a następnie od 20:00 do 21:00 (zakończenie tradycyjnie jak w każdą niedziele Kompletą i Apelem Jasnogórskim).  Natomiast w poniedziałek i wtorek na Adorację zapraszamy w godzinach od 8:30 do 11:00 i od 15:00 do 17:00.

3. We wtorek zapraszamy na spotkanie Grupy Leśniowskiej: Msza św. o godz. 19:00.

4. Najbliższa środa to Środa Popielcowa, czyli początek Wielkiego Postu, czasu pokuty, wyrzeczeń i nawrócenia serca. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7:00, 8:00 i 17:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. jakościowy i ilościowy.

5. Pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu są tradycyjne nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 20:00, oraz Gorzkie Żale z kazanie pasyjnym w niedziele o godz. 16:00. Przypominamy, że za udział w  tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny, po spełnieniu zwykłych warunków.

6. Wielki Post to także czas postanowień wielkopostnych, w tym także postanowienia trzeźwości. Zapraszamy więc do podjęcia abstynencji i ofiarowania jej w intencji osoby lub rodziny dotkniętej problemem alkoholowym. Każdy, kto chce podjąć post od alkoholu w konkretnej intencji, wypowiada krótkie prywatne przyrzeczenie, znajdujące się na przygotowanym formularzu (formularze znajdują się pod chórem), wpisuje swoje imię i nazwisko, oraz czas trwania przyrzeczenia (można się wpisać na dowolny czas: na dwa tygodnie, na miesiąc, kwartał, pół roku i dłużej), a wypełnioną deklarację składa w zakrystii. Z deklaracji tych stworzona zostanie Sanktuaryjna Księga Trzeźwości. Przysięga zakłada przede wszystkim podjęcie postu od picia alkoholu, oraz częstowania alkoholem i wydawania pieniędzy na alkohol.  Od podjętego postu nie ma dyspensy, a  złamanie przyrzeczenia wymaga wyspowiadania się i podjęcia nałożonej przez spowiednika pokuty. Podjęty post nie zabrania jedzenia potraw lub deserów polanych albo nasączonych alkoholem, przyjmowania leków na bazie alkoholu, jedzenia słodyczy z alkoholem czy oczywiście przyjmowania Krwi Pańskiej.

7. Od 24 do 26 marca w naszym Leśniowskim Sanktuarium odbędą się Rekolekcje dla prawdziwych mężczyzn NOC JÓZEFA. Zapisy telefonicznie pod numerem: 662-218-729 lub poprzez e-mail: rekolekcje.lesniow@gmail.com. Informacje także w gablocie przed kościołem i na naszym Facebooku.

8. Przypominamy także, że istnieje możliwość przekazania 1,5% podatku na nasze Sanktuarium. Wystarczy w  swoim rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym podać KRS i cel szczegółowy. Potrzebne dane można znaleźć w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej w dziale „Z pomocą rodzinie”.

9. W naszej kawiarence Sanktuaryjnej, można nabyć Krówki Leśniowskie w wyjątkowo promocyjnych cenach (termin ważności do 11.03.2023r). Kolejne partie będą już niestety w nieco wyższej cenie, więc zachęcamy do skorzystania z okazji. W sprzedaży są także książki o tematyce rodzinno-małżeńskiej, pamiątki Chrztu Świętego, Pisma Święte i wiele innych. Wszystkie produkty można nabyć w kawiarni oraz przez naszą stronę internetową www.produkty.lesniow.pl.

10. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczmy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.