Ogłoszenia » Bieżące » V Niedziela Zwykła 5.02.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Zwykła

5.02.2023 r.

1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 11.00 odnowienie przysięgi małżeńskiej i błogosławieństwo małżeństw. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy dzieci. Dzisiaj przypada także wspomnienie św. Agatę, stąd na zakończenie każdej Mszy św. poświęcimy chleb, sól i wodę, czyli znaki Bożej opatrzności i ochrony przed ogniem.

2. Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 19:00 a zakończy się Kompletą oraz Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

3. We wtorek zapraszamy na spotkanie Grupy Leśniowskiej: Msza św. o godz. 19.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W sobotę 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorych. Z tej okazji podczas każdej Mszy św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa osobom chorym.

5. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek, na pomoc osobom niepełnosprawnym i chorym będących pod opieką Katolickiego Ruchu Dobroczynnego „Betel”. Więcej informacji w gablocie przed kościołem.  

6. Przypominamy, że w Naszym Sanktuarium w każdą niedzielę msza św. o godz. 11.00 jest mszą zbiorową i można do niej dopisywać swoje intencje. W 1,2 i 4 niedzielę miesiąca modlimy się w intencji żywych, 3 niedziela miesiąca to tzw. "msza św. prezentowa" z okazji rocznicy urodzin, zawarcia małżeństwa, imienin itp. Natomiast  w 5 niedzielę miesiąca Msza św. w intencji zmarłych

7. Przypominamy także, że istnieje możliwość przekazania 1,5% podatku na nasze Sanktuarium. Wystarczy w swoim rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym podać KRS i cel szczegółowy. Potrzebne dane można znaleźć w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej w dziale „Z pomocą rodzinie”.

8. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, tygodnika Niedziela oraz dwumiesięcznika Jasna Góra, a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej.

9. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczmy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.