Ogłoszenia » Bieżące » IV Niedziela Zwykła 29.01.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Zwykła

29.01.2023 r.

1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo wszystkich pielgrzymów. Za tydzień zapraszamy na odnowienie przysięgi małżeńskiej i błogosławieństwo małżeństw.

2. Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 19:00 a zakończy się Kompletą oraz Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

3. We wtorek zapraszamy na spotkanie Grupy Leśniowskiej: Msza św. o godz. 19.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W czwartek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Poświęcenie gromnic podczas każdej mszy świętej. Porządek mszy świętych jak w dni powszednie. W zakrystii i w naszej Kawiarence, można jeszcze nabyć gromnice. 2 lutego przypada także Dzień Życia Konsekrowanego.

5. Natomiast w piątek 3 lutego przypada wspomnienie św. Błażeja, orędownika w chorobach gardła, z tej racji na każdej mszy świętej udzielimy błogosławieństwa osobom zmagającym się z takimi schorzeniami oraz tradycyjne pobłogosławimy  jabłka.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy po Mszy Św. wieczornej na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji wynagradzania za grzechy kapłanów oraz w intencji świętości  ich życia, oraz  o łaskę nowych powołań. Natomiast w sobotę Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo wynagradzające z modlitwą różańcową o godz. 10:00.

7. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. Jednocześnie zapraszamy nowe osoby w każdym wieku do dołączenia do Rodziny Różańcowej, aby poprzez codziennie odmawiany dziesiątek różańca, łączyć się w cały różaniec, powierzać Bogu przez Maryję ważne sprawy i wypraszać łaski dla najbliższych. Tego dnia wspominamy także św. Agatę, stąd podczas każdej Mszy św. poświęcenie chleba, soli i wody,  znaków Bożej opatrzności i ochrony przed ogniem.

8. Przypominamy, że w Naszym Sanktuarium w każdą niedzielę msza św. o godz. 11.00 jest mszą zbiorową i można do niej dopisywać swoje intencje. W 1,2 i 4 niedzielę miesiąca w modlimy się w intencji żywych, 3 niedziela miesiąca to tzw. "msza św. prezentowa" z okazji rocznicy urodzin, zawarcia małżeństwa, imienin itp. Natomiast  w 5 niedzielę miesiąca Msza św. w intencji zmarłych

9. Przypominamy, że istnieje możliwość przekazania 1,5 % podatku na nasze Sanktuarium. Wystarczy w swoim rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym podać KRS i cel szczegółowy. Potrzebne dane można znaleźć w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej w dziale „Z pomocą rodzinie”.

10. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, tygodnika Niedziela oraz dwumiesięcznika Jasna Góra, a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej.

11. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczmy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.