Ogłoszenia » Bieżące » Uroczystość Św. Pawła Pierwszego Pustelnika 15.01.2023 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

Uroczystość Św. Pawła Pierwszego Pustelnika

15.01.2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela to jednocześnie w naszym Zakonu Uroczystość św. Pawła I Pustelnika. Dziękując Bogu za Jego ukryte przed światem i zanurzone w Bogu życie, za Jego wstawiennictwo i opiekę nad naszym Zakonem, dziękujemy także Wam za Waszą obecność i modlitwę nie tylko dzisiaj ale każdego dnia. O godz. 11:00 z tej okazji uroczysta Suma, a po niej tradycyjne „pawełkowe” błogosławieństwo całych rodzin. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy niewiasty w stanie błogosławionym i te, które proszą o dar potomstwa.

2. Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 19:00 a zakończy się Kompletą oraz Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

3. W tym tygodniu przypadają ważne dla naszego Zakonu wspomnienia liturgiczne. W poniedziałek Święto Matki Bożej Królowej Pustelników, a w piątek Święto św. Euzebiusza założyciela naszego Zakonu.  

4. Wszystkich, którzy chcieli by ofiarować dar modlitwy w intencji paulińskich nowicjuszy, oraz w intencji nowych powołań, zapraszamy na spotkanie grupy Małej Tereski w piątek na Mszę o godz. 17:00, a po Mszy na spotkanie formacyjne z konferencją.

5. W sobotę 21 stycznia po Mszy św. o godz. 17:00 kolejny Wieczór uwielbienia.

6. Przypominamy, że przy naszym Sanktuarium istnieje Grupa AA (Anonimowych Alkoholików). Zapraszamy wszystkich mających problem z alkoholem, uzależnionych, oraz członków AA na mitingi, które odbywają się we wtorki o godz. 20:00 w Sali w tzw. „willi”. Natomiast osoby współuzależnione lub mające kogoś w rodzinie z problemem alkoholowym zapraszamy w każdy pierwszy wtorek miesiąca na tzw. mityng otwarty. Od listopada jest także możliwość spotkania z psychologiem rodzinnym. Numer telefonu do zapisów można znaleźć w gablocie

7. 22 stycznia czyli  w przyszłą niedzielę o godz. 18:00 w Kościele Parafialnym w Żarkach odbędzie się III Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Żarek. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed Kościołem.  

8. Dzisiaj jeszcze o godz. 18:00 w MDK w Myszkowie będzie wyświetlany film, o błogosławionym Prymasie Tysiąclecia Stefanie Kardynale Wyszyńskim pt. „Prorok”.

9. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, tygodnika Niedziela, oraz dwumiesięcznika Jasna Góra, a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej.

10. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczmy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece  Pani Leśniowskiej.