Ogłoszenia » Bieżące » Niedziela Chrztu Pańskiego 8 stycznia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

8 stycznia 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy w Kościele liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jednak w polskiej tradycji zwyczaj śpiewania kolęd i dekoracji świątecznych jest przedłużony do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego. Do 2 lutego zapraszamy także do odwiedzania Leśniowskiej Żywej Szopki.

2. Po mszy św. o godz. 11.00 indywidualne błogosławieństwo dzieci.

3. Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 19:00 a zakończy się Kompletą oraz Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

4. Trwają „Pawełki”, czyli nowenna przed Uroczystością Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika, Patriarchy naszego Zakonu.  Pawełkowe hymny śpiewamy na początku mszy św. w dni powszednie o godz. 17:00, a dzisiaj o 16.30. Z racji „Pawełek” w środę 11 stycznia nie będzie nowenny do Matki Bożej Leśniowskiej.

5. W środę po wieczornej Mszy św. w Sali klasztornej odbędzie się spotkanie opłatkowe Grupy Małej Tereski.

6. W przyszłą niedzielę 15 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika. Zapraszamy na uroczystą sumę odpustową na godz. 11.00, a po niej na zakończenie „Pawełek” na błogosławieństwo całych rodzin z dziećmi. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 8:00 ojcowie i bracia odnowią swoje śluby zakonne.

7. Także w niedzielę 15 stycznia na Placu Zabaw w Leśniowie od godz. 9:00 odbędzie się Impreza charytatywna, której celem będzie zebranie pieniędzy na pomoc rodzinie z Żarek, która ucierpiała na skutek pożaru w dniu 14 grudnia ubiegłego roku. 

8. W sobotę 14 stycznia i niedzielę 15 stycznia o godz. 18:00 w MDK w Myszkowie będzie wyświetlany film, o błogosławionym Prymasie Tysiąclecia Stefanie Kardynale Wyszyńskim pt. „Prorok”.

9. Z osobą bł. Prymasa związana jest również Paulińska Parafia na Bachledówce. Jako wotum wdzięczności powstaje tam Dom Pamięci Prymasa Tysiąclecia. Kilka miesięcy temu powstało także Oratorium Bachledowiańskie „Równoj ku górze”. W imieniu Przeora z Bachledówki O. Jerzego Kielecha zachęcamy do wsparcia tego dzieła. W zakrystii można nabyć przywiezione przez Ojca Jerzego Płyty z Oratorium, oraz Obrazy z relikwiami bł. Prymasa, jako cegiełkę na rozwój tego dzieła.

9. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, tygodnika Niedziela, oraz dwumiesięcznika Jasna Góra, a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej.

10. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczmy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece  Pani Leśniowskiej.