Ogłoszenia » Bieżące » Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 01.01.2023r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1 stycznia 2023 r.

1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 11:00 odnowienie przysięgi małżeńskiej i błogosławieństwo małżonków.
    Za tydzień na swoje błogosławieństwo zapraszamy dzieci.

2. Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 19:00, a zakończy się Kompletą oraz Apelem Jasnogórskim
    o godz. 21:00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

4. W czwartek 5 stycznia podczas Mszy św. o godz. 17:00 sprawowanej przez J.E. Ks. Bpa Andrzeja Przybylskiego modlić się będą Wspólnoty Odnowy
    w Duchu Świętym z terenu naszej Archidiecezji.
    Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań.

5. W piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedziele. Przypominamy, że jest to święto nakazane. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Podczas Mszy św. o godz. 16:30 oprawę muzyczną podejmie Chór Ziemi Kroczyckiej, a po Mszy świętej będziemy mogli posłuchać również ich Koncertu. Serdecznie wszystkich  zapraszamy.

6. Tego dnia rozpoczynamy w naszym Zakonie nowennę przez Uroczystością Św. Pawła Pierwszego Pustelnika, Patriarchy Zakonu Paulinów, zwaną „Pawełkami”. Przez dziewięć kolejnych dni zapraszamy na Msze św. wieczorne, a w niedzielę na 16.30 podczas których, śpiewając hymny, otoczymy czcią Patrona Zakonu Paulinów i duchowo przygotujemy się na najważniejszą uroczystość w naszym Zakonie.

7. Kawiarenka Sanktuaryjna do 5 stycznia 2023r. nieczynna, natomiast 6 stycznia 2023r. wyjątkowo czynna od 12:00 do 16:30.

8. W sobotę 7 stycznia tradycyjnie już zapraszamy na Mszę Św. o godz. 10:00 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, oraz nabożeństwo wynagradzające z modlitwą różańcową.

9. W przyszłą niedzielę, wyjątkowo o godz. 16:30 Msza św. w intencji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a po Mszy św. zmiana tajemnic i spotkanie opłatkowe w Klasztorze.

10. Zachęcamy do odwiedzania Leśniowskiej Żywej Szopki, będzie ona czynna do 2 lutego.

11. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, tygodnika Niedziela, oraz dwumiesięcznika Jasna Góra, a także zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki sanktuaryjnej.

12. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczmy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece  Pani Leśniowskiej.