Ogłoszenia Duszpasterskie

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

31.10.2021 r.

1. Po mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo wszystkich pielgrzymów. Za tydzień zapraszamy na odnowienie przysięgi małżeńskiej i błogosławieństwo małżonków.

2. Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 19:00 a zakończy się Kompletą oraz Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

3. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie Grupy Małej Tereski: Msza św. o godz. 17:00, a po niej spotkanie z nauką.

4. We wtorek będziemy  przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych, porządek mszy św. tak, jak w niedziele. (Msza św. na cmentarzu parafialnym będzie odprawiona o godz. 11.00.) Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można zyskać codziennie odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i odmówienia modlitwy za zmarłych.

5. W środę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu na mszy św. o godz. 17.00 udzielimy indywidualnego błogosławieństwa wszystkim cierpiącym z powodu utraty kogoś bliskiego. Zapraszamy nie tylko wdowy i wdowców, ale także rodziców, którzy utracili swoje dziecko i każdego, kto cierpi z powodu straty bliskiej osoby.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 10:00 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, oraz nabożeństwo wynagradzające z modlitwą różańcową.

7. W Listopadzie w dni powszednie o godz. 16.30 będziemy odmawiać różaniec z wypominkami, oraz dodatkowo w I, II i IV niedzielę listopada o godz. 11:00 będziemy odprawiać Msze zbiorowe na naszych zmarłych. Kartki z imionami można składać w zakrystii i w sekretariacie. Przypominamy, także że od listopada Nowenna Leśniowska będzie odprawiana tylko w środy o godz. 17:00.

8. Od listopada przy naszym Sanktuarium będzie możliwość spotkania z psychologiem rodzinnym. Numer telefonu do zapisów można znaleźć w gablocie przed kościołem i na naszej stronie internetowej.

9. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, tygodnika Niedziela, oraz dwumiesięcznika Jasna Góra, a także zapraszamy do odwiedzenia naszej kawiarenki sanktuaryjnej czynnej w niedzielę w zmienionych godzinach od godz. 10:00-16:30, gdzie dostępne są m.in. zdrowe balsamy ziołowe na sen, trawienie i odchudzanie, oraz nowe pozycje książkowe dotyczące duchowości oraz tematyki rodzinnej. Informujemy również, że w kawiarence jest już możliwość dokonywania transakcji bezgotówkowych (płacenie kartą).

10. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczmy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece  Pani Leśniowskiej.