Kontakt » Jak i czym dojechać?

Komunikacja zbiorowa:

Najbliższą stacją kolejową jest Myszków. Niemal co godzinę kursują pociągi z Częstochowy oraz Katowic przez Myszków. Najprościej jest dojechać do jednej z tych miejscowości, a następnie pociągiem osobowym (lub niektórymi pociągami pośpiesznymi) do Myszkowa. Można również dotrzeć do Zawiercia, które jest najbliższą sąsiednią stacją, gdzie zatrzymują się pociągi pośpieszne i expressowe, a także Intercity. Z Warszawy dojeżdżamy do Zawiercia dzięki CMK w 2 godziny. Stąd do Myszkowa pociągiem osobowym jedzie się tylko 15 minut.  

Z Myszkowa do Leśniowa pozostaje do pokonania odległość 7 kilometrów. Można skorzystać z taksówki /postój znajduje się na lewo od budynku dworca PKP/ lub autobusu /na prawo od dworca PKP/.

Połączenie drogowe:

Ze wschodnich rejonów Polski można dotrzeć do Leśniowa kierując się na Kraków. Z Krakowa najszybciej płatną A4. Przy rozjeździe w okolicy Dąbrowy Górniczej trzeba kierować się na Warszawę, aby zjechać na DK1. Drogą szybkiego ruchu DK1 docieramy do Siewierza i na światłach skręcamy w prawo /kierunkowskaz jest na Zawiercie/. Następnie kierujemy się na Myszków. W Myszkowie kierujemy się na Żarki. Jeśli ktoś nie chce jechać płatną autostradą, winien kierować się na Olkusz, a stamtąd na Zawiercie. W Zawierciu trzeba skręcić na Myszków, a potem na Żarki.

Z kierunku Lublina kierujemy się na Kielce lub Jędrzejów. Dalej jedziemy do Szczekocin, a stamtąd w kierunku Kroczyc, gdzie skręcamy na Żarki.

Z rejonów północno-wschodnich kierujemy się na Warszawę, a stamtąd drogą DK1 na Częstochowę. Za Częstochową /kilkanaście kilometrów/ w miejscowości Koziegłowy skręcamy z trasy w lewo i jedziemy do Żarek /po drodze omijamy Żarki Letnisko i dalej jedziemy do Żarek/.

Z rejonów północnych i północno-zachodnich jedziemy w kierunku Konina, Sieradza i docieramy do Częstochowy. Po wjeździe na DK1 dojeżdżamy do Koziegłów, gdzie skręcamy w stronę Żarek.

Ze Śląska najszybciej dotrzeć również DK1. Wtedy w miejscowości Siewierz kierujemy się na Myszków i dalej na Żarki.

Z rejonów zachodnich, np. Wrocławia, jedziemy w stronę Opola, Lublińca oraz Częstochowy. Z Częstochowy drogą DK1 do Koziegłów, gdzie skręcamy na Żarki.

Zobacz mapę