OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14 sierpnia 2022
XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz.11:00 błogosławieństwo dzieci. Za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo wszystkie rodziny.
2. Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 19:00 a zakończy się Kompletą oraz Apelem Jasnogórskim.
3. Jutro 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. w Sanktuarium według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kwiatów i ziół.
4. Decyzją Ojca Generała, Ojciec Tomasz Chmielewski, Podprzeor klasztoru w Leśniowie, zostaje przeniesiony do Paulińskiego Klasztoru we Wrocławiu z dniem 20 sierpnia. Dziękujemy ojcu Tomaszowi za dwuletnią posługę w naszym sanktuarium, niech Matka Boża Leśniowska wyprasza dla niego wszelkie potrzebne łaski oraz dary Ducha Świętego.
5. W tym tygodniu obchodzimy imieniny ojców posługujących w naszym sanktuarium: O. Jacka Frączka (w środę) oraz O. Bernarda Wulczyńskiego (w sobotę). Z tej okazji życzymy drogim solenizantom, wszelkich potrzebnych łask, zdrowia i opieki Matki Bożej Leśniowskiej, pamiętając o nich w naszych modlitwach.
6. Z myślą o rodzinach a szczególnie o dzieciach pielgrzymujących do naszego sanktuarium, powstała nowa inicjatywa, która jak wierzymy sprawi, że czas pobytu w Leśniowie, który jest przede wszystkim doświadczeniem Bożej obecności i mocy Jego błogosławieństwa, był też doświadczeniem radości i uśmiechu, zabawy i spotkania ze zwierzętami w powstającej „Arce Noego”. Jeżeli podoba Wam się ten pomysł i chcielibyście pomóc w powiększeniu ilości zwierząt w naszej „Arce” będziemy wdzięczni za wsparcie tej inicjatywy poprzez złożone ofiary lub pomoc w znalezieniu sponsorów
7. W związku z tym, że nasze zwierzęta: dwa Alpaki (są to bracia) i trzy kózki nie mają jeszcze imion, zapraszamy najmłodszych pielgrzymów do konkursu na imiona dla zwierzaków. Propozycje można zamieszczać w komentarzach na naszym Leśniowskim Facebooku, pod konkursowym postem. Ogłoszenie wyników w II niedzielę września. Dla zwycięzców przewidziano nagrody.
8. W sobotę 20 sierpnia z Parafii w Żarkach wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Więcej informacji w gablocie przed kościołem. Serdecznie zapraszamy.
9. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie to miejsce swoją modlitwą i ofiarami. Odwdzięczmy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, zawierzając Was wstawiennictwu i opiece Pani Leśniowskiej.