Ogłoszenia Duszpasterskie
XIII Niedziela Zwykła
26.06.2022 r.

1. Po mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo niewiast w stanie błogosławionym i małżeństw proszących o dar potomstwa. Za tydzień po sumie odpustowej o godz. 11.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo małżonków.

2. Niedzielna adoracja rozpocznie się po mszy św. o godz. 19.00, a zakończy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.

3. Decyzją Przełożonego Generalnego Zakonu Paulinów o. Jacek Toborowicz, po upływie dwóch trzyletnich kadencji przeora klasztoru nowicjackiego i kustosza Sanktuarium w Leśniowie zostaje przeniesiony do klasztoru na Jasną Górę. Na zakończenie tej posługi chcemy podziękować Bogu za ten czas i wyrazić naszą wdzięczność wobec o. Jacka. W związku z tym zapraszamy na mszę św. dziękczynną w najbliższą środę o godz. 19.00. Od 1 lipca nowym przeorem klasztoru i kustoszem Sanktuarium będzie o. Piotr Stanikowski.

4. W piątek mszą św. o godz. 19.00 rozpoczniemy rekolekcje małżeńskie, które poprowadzi bp Andrzej Przybylski. Prosimy sprawdzić szczegółowy przebieg rekolekcji, gdyż z powodu nakładających się na rekolekcje odpustów jest on zmieniony. Program wisi w gablocie przed kościołem, a także jest dostępny w Internecie.

5. Zapraszamy na Odpusty ku czci Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin i Gminy Żarki 2-go i 3-go lipca. W sobotę porządek mszy św. jak w niedzielę z tą różnicą, że nie będzie mszy św. o godz. 9.15. Uroczystości odpustowe rozpoczną się procesją wyruszającą spod Urzędu Miasta o godz. 10.00. Przypominamy, że jest to dzień targowy, więc zawczasu trzeba pomyśleć o miejscu parkingowym, o które może być ciężko. Sumie odpustowej o godz. 11.00 zarówno w sobotę jak i w niedzielę będzie przewodniczył bp Andrzej Przybylski. W niedzielę po sumie procesja eucharystyczna i błogosławieństwo małżeństw. Program odpustów znajdziemy na plakatach w gablocie i w Internecie.

6. W niedzielę za tydzień przypada też dzień imienin o. Tomasza. Msza św. w intencji Solenizanta będzie odprawiona o godz. 8.00.

7. Zakon Paulinów przyjmuje kandydatów na kapłanów i braci zakonnych. W tym roku rozpoczęcie formacji zakonnej rozpocznie się 17 lipca i do tego czasu można zgłaszać swoją kandydaturę. Więcej informacji na stronie: www.powolania.paulini.pl 

8. W zakrystii jest do nabycia tygodnik "Niedziela".