Ogłoszenia Duszpasterskie
XII Niedziela Zwykła
19.06.2022 r.

1. Po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się błogosławieństwo rodzin. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy niewiasty w stanie błogosławionym i małżeństwa proszące o dar potomstwa.

2. Niedzielna adoracja rozpoczyna się po mszy św. o godz. 19.00, a kończy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.

3. We wtorek spotkanie Grupy Leśniowskiej. Msza św. o godz. 19.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Trwamy w oktawie Bożego Ciała: codziennie po mszy św. o godz. 19.00 odprawiamy procesję z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła. Zapraszamy do udziału, a także do czynnego włączenia się w asystę procesyjną. Na zakończenie oktawy w czwartek błogosławieństwo wianków z ziół i kwiatów.

5. W czwartek przypada też Dzień Ojca. Zapraszamy więc na wspólną modlitwę w intencji wszystkich ojców oraz na indywidualne błogosławieństwo ojców na mszy św. o godz. 19.00.

6. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W piątek także odbędzie się Bieg Nocny Jurajskimi Ścieżkami. Z tego względu możliwe będą utrudnienia w ruchu na drodze z Leśniowa do Przewodziszowic w godz. 21.00-24-00. Organizatorzy zalecają, by korzystać z drogi dojazdowej od osiedla 600-lecia.

8. W niedzielę za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 8.00.

9. Zapraszamy na pierwsze w tym roku rekolekcje małżeńskie w terminie 1-3 lipca, które poprowadzi ks. bp Andrzej Przybylski. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie oraz dostępny w internecie.

10. Zapraszamy też na Odpust ku czci Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin i Gminy Żarki 2-go i 3-go lipca. Sumie odpustowej o godz. 11.00 zarówno w sobotę jak i w niedzielę będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Przybylski. Zawczasu przypominamy, że pierwszy dzień odpustu przypada w sobotę - dzień targowy, a więc trzeba przewidzieć, że będzie dodatkowa trudność ze znalezieniem miejsca parkingowego. Prosimy mieć to na uwadze i wybrać się odpowiednio wcześniej.

11. W zakrystii jest do nabycia tygodnik „Niedziela”.