Ogłoszenia » Bieżące » Uroczystość Przenajświętszej Trójcy 12.06.2022 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość Najświętszej Trójcy
12.06.2022 r.

1. Po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się indywidualne błogosławieństwo dzieci. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy całe rodziny.

2. Niedzielna adoracja rozpoczyna się po mszy św. o godz. 19.00, a kończy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.

3. We wtorek spotkanie Grupy Leśniowskiej. Msza św. o godz. 19.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W czwartek przypada Boże Ciało. Porządek mszy św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Po mszy św. o godz. 11.00 wyruszymy w procesji eucharystycznej do kościoła parafialnego, zatrzymując się przy czterech ołtarzach tak, jak to było przed pandemią. Zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w asystę procesyjną oraz do udekorowania trasy przejścia procesji emblematami religijnymi.

5. Od piątku po Bożym Ciele będziemy przeżywać uroczystą oktawę: przez kolejnych osiem dni, po mszy św. o godz. 19.00 będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła. Zapraszamy do udziału, a także do czynnego włączenia się w asystę procesyjną.

6. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie w ramach mszy św. o godz. 19.00 zarówno w tygodniu jak i w niedziele.

7. W tym roku zapraszamy na trzy serie rekolekcji małżeńskich. Najbliższe odbędą się w terminie 1-3 lipca i poprowadzi je ks. bp Andrzej Przybylski. Zapraszamy także na odpust ku czci Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin i Gminy Żarki, który będziemy przeżywać 2-go i 3-go lipca. Więcej informacji oraz kalendarium wydarzeń na cały ten rok można znaleźć na planszach i plakatach przed kościołem oraz na stronie internetowej Sanktuarium.

8. W zakrystii jest do nabycia tygodnik „Niedziela”.