Ogłoszenia » Bieżące » Zesłanie Ducha Świętego 05.06.2022 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie
Zesłanie Ducha Świętego
05.06.2022 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres paschalnego dziękczynienia za dzieło odkupienia, w którym jesteśmy zanurzeni przez sakrament chrztu św. Duch Święty niech nas uzdolni do bycia świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią w naszej codzienności.

2. Po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych w sali w klasztorze.

3. Po mszy św. o godz. 11.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo małżonków. Na błogosławieństwo za tydzień zapraszamy dzieci.

4. Dziś o godz. 14.00 wyruszymy na poświęcenie pól w Leśniowie i Przewodziszowicach, aby w ten sposób prosić Boga o błogosławieństwo dla pracujących na roli i wypraszać obfite plony. Zapraszamy do dołączenia, gdyż każdy z nas korzysta z plonów ziemi.

5. Niedzielna adoracja rozpoczyna się po mszy św. o godz. 19.00, a kończy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.

6. We wtorek spotkanie Grupy Leśniowskiej. Msza św. o godz. 19.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie w ramach mszy św. o godz. 19.00 zarówno w tygodniu jak i w niedziele.

8. W tym roku zapraszamy na trzy serie rekolekcji małżeńskich. Najbliższe odbędą się w terminie 1-3 lipca i poprowadzi je ks. bp Andrzej Przybylski. Zapraszamy także na odpust ku czci Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin i Gminy Żarki, który będziemy przeżywać 2-go i 3-go lipca. Więcej informacji oraz kalendarium wydarzeń na cały ten rok można znaleźć na planszach i plakatach przed kościołem.

9. W zakrystii jest do nabycia tygodnik „Niedziela”.