Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Palmowa
10.04.2022 r.

1. Dziś po mszy św. o godz 11.00 błogosławieństwo dzieci. Za tydzień z racji Świąt Wielkanocnych nie będzie indywidualnego błogosławieństwa po mszy św. o godz. 11.00.

2. Dzisiejsza adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.00 Gorzkie Żale i zakończenie adoracji błogosławieństwem.

3. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, który jest pamiątką najważniejszych tajemnic naszej wiary: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. To czas kiedy wszyscy powinniśmy koncentrować się na tych wydarzeniach paschalnych i czerpać ze źródeł odkupienia.

4. Porządek spowiedzi w naszym Sanktuarium w Wielkim Tygodniu wywieszony jest na konfesjonałach oraz w gablocie przed kościołem.

5. Liturgie Triduum Paschalnego, czyli Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty będą sprawowane o godz. 19.00.

6. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w tradycyjnej ciemnicy od godz. 8.00 do wieczornej liturgii. Droga Krzyżowa o godz. 15.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

7. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim od godz. 8.00 do rozpoczęcia wieczornej Wigilii Paschalnej. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o pełnych godzinach: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Na liturgię Wielkiej Soboty przynosimy świece, które będą potrzebne do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Na zakończenie Wigilii Paschalnej odprawimy procesję rezurekcyjną, dlatego zapraszamy asystę procesyjną do włączenia się.

8. W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie mszy św. o godz. 6.30, pozostałe msze św. jak w każdą niedzielę; w Poniedziałek Wielkanocny porządek mszy św. jak w każdą niedzielę.