Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Wielkiego Postu
03.04.2022 r.

1. Dziś po mszy św. o godz 11.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo małżonków. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy dzieci.

2. Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.00 Gorzkie Żale i zakończenie adoracji błogosławieństwem.

3. W kościele parafialnym w Żarkach od dziś do środy włącznie trwają rekolekcje wielkopostne Zachęcamy do udziału. Więcej informacji i program znajduje się w gablocie.

4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 18.30. W tym samym czasie wyruszy także parafialna Droga Krzyżowa z kościoła w Żarkach do naszego Sanktuarium. Natomiast o godz. 20.00 rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej mszą św. której przewodniczyć będzie bp Andrzej Przybylski. Więcej informacji u organizatorów.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej mszy św. Jeśli pogoda pozwoli, to obrzęd ten w sposób uroczysty z procesją wejścia będziemy celebrować przed mszą św. o godz. 11.00, dlatego liturgię o tej godzinie rozpoczniemy przy kaplicy nad źródełkiem.

6. Przypominamy, że od początku kwietnia nowenna do Matki Bożej Leśniowskiej odprawiana jest w środy oraz w soboty.

7. Wspieramy sprawę pokoju na Ukrainie poprzez codzienną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego odmawianą w dni powszednie na koniec mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00. Zachęcamy też do zbiórki na potrzeby ofiar wojny - szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

8. W zakrystii jest do nabycia tygodnik „Niedziela”.